Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen oltás az, amely mellett...

Milyen oltás az, amely mellett az adott betegségben megbetegedhet, és meg is halhat az ember, akit véd?

Figyelt kérdés

Rengeteg oltást kaptam több, mint 60 évem során, egyetlen betegséget nem kaptam el, amik ellen oltottak (BCG, DI-PER-Te, Hepatitis, Influenza, stb). Most kaptam Pfizert, de olvasom, hogy egyre több oltott kerül Covid-dal (!) kórházba, sőt, lélegeztetőgépre, de olyan is van, aki az oltás mellett belehalt. Már kb. 50-50 % ez az arány az oltottak, nem oltottak között, (Gulyás Gergely a kormányinfón 45 % oltott betegről beszélt)

Akkor mi értelme ennek az oltásnak? Nekem ez nagyon nem kerek...



#oltás #COVID #halálozás oltás mellett
2021. okt. 26. 14:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
53%
Nem az oltás milyen, hanem a vírus mutálódik.. Sírna a szája mindenkinek ha ilyen se lenne..
2021. okt. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%

Gyerekként megkaptuk a BCG oltást. Mégis jártunk tüdőszűrőre, és kétszer is ellenőrizték a védettség mértékét. Az alkarunkba a bőrünk alá adtak egy injekciót. Akinél nem alakult ki elég nagy vörös folt körülötte, az kapott emlékeztető oltást.

A kullancs-enkefalitisz elleni oltás is három adagos, és utána pár évente emlékeztető oltás javasolt.

A Covid esetén a legfőbb gond, hogy könnyen terjed. Emiatt már az eredeti változat ellen is 70-80 százalékos átoltottsággal kalkuláltak, ami a nyájimmunitáshoz kellene. Azóta jöttek fertőzőbb változatok, az oltások hatékonysága eleve nem volt 100%. Ezért kerülnek kórházba oltottak is, bár a 45% egy egyszeri adat volt, ki tudja milyen forrásból. Semmilyen átfogó, érdemi adat nincs a hazai oltások hatékonyságáról, de a külföldi példák szerint 90% felett véd az oltás a kórházba kerüléstől.

Az ilyen "Nem furcsa, hogy..." jellegű kérdések úgy tesznek mintha a Covid elleni oltások drasztikusan eltérnének más oltásoktól. Pedig nem. Legfeljebb annyiban, hogy száz éve nem volt hasonló járvány.

2021. okt. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%

[link]

Ilyen😄

2021. okt. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
13. Na ez tényleg jó. Sosem volt ilyen beteg nyögi a szerencsétlen, hát ez az ADE pubi, az igazi szakértők szóltak előre!
2021. okt. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
63%

#14


Hogyne.


Érdekes is lenne, hiszen az emberek nagy része évenként találkozik valamilyen koronavírussal (vagy már találkozott élete során jópárral). Ennek ellenére nem alakul ki ADE "senkinél", mert akkor évről évre egyre súlyosabbnak kellene lennie a lefolyásnak, ami nem igaz. Ráadásul az oltottak jóval kisebb valószínűséggel lesznek nagyon betegek.


Persze, vannak breaktrough esetek, de nem ez az átlag.


A csávó sem néz ki annyira rosszul (kb. mint egy erősebb influenza), tud beszélni, nincs szüksége kórházi ellátásra = a vakcina működik.

2021. okt. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
21%

"Ennek ellenére nem alakul ki ADE "senkinél"..."


Hogyne........Mikor okosabb vagy az MTA tudósainál is, mi? :D

"A koronavírus elleni vakcina úgy kerül bele a történetbe, hogy a koronavírusok sajnos pont olyan kórokozók, amelyeknél megfigyeltek ADE-t. A helyzet valójában ennél is rosszabb, mert nemcsak a természetes fertőzésnél tapasztaltak ilyet, hanem a korábbi SARS elleni kísérleti vakcináknál (melyek szintén egy koronavírus ellen védtek volna) is. "

[link]

És ezért nem tudtak soha vakcinát piacra dobni mert míg a természetes fertőzés után megjelenHET az ADE reakció az oltásoknál mindig meg is jelent kivétel nélkül, a kísérleti állatok túl nagy számban elpusztultak a következő fertőzések során!

2021. okt. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
69%

Imádom.


Belinkelsz egy 2020-as cikket (amikor még bőven kísérleti fázisban voltak az oltások), amivel igazolni akarod azt, hogy a jelenlegi oltások ADE-t okoznak. De persze a lényeget kihagyod:


" De hogy a mostani oltásnál is problémát jelenthet-e ez a jelenség, az – természetesen – még nyitott kérdés. (Ráadásul nem az ADE az egyetlen mechanizmus, ami paradox immunválaszhoz vezethet.)"


Mindegyik vizsgálat és ami fontosabb, a real-world adatok azt igazolják, hogy az oltatlanok nagyobb valószínűséggel kerülnek kórházba.


Erről ennyit.

2021. okt. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Imádom......ahogy terelsz! :D

Azt állítottad pontosan, hogy az ADE nem köthető koronavírusokhoz: "Érdekes is lenne, hiszen az emberek nagy része évenként találkozik valamilyen koronavírussal (vagy már találkozott élete során jópárral). Ennek ellenére nem alakul ki ADE "senkinél", mert akkor évről évre egyre súlyosabbnak kellene lennie a lefolyásnak, ami nem igaz."

Erre belinkelek valamit ami ezt a hülyeségedet egyértelműen cáfolja és te próbálsz úgy tenni, mintha valami egészen más lenne itt a cáfolat tárgya! Hm, kínos. :)

2021. okt. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
80%

Olvasgass egy picit. A humán koronavírusok közül csak a MERS és a SARS-1 okozhat ADE-t, a többi nem. Tehát inkább nem okoznak, mint igen. Ezért se leszel évről-évre betegebb a náthát okozó koronavírusoktól.


Arra továbbra sem adtál választ, hogy ha a covid vakcina valóban ADE-t okozna, akkor a real-world adatok miért pont az ellenkezőjét mutatják minden esetben?

2021. okt. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
62%
A többi vakcinából sem elegendő 2 db. Eü dolgozó vagyok, rendszeresen szűrnek minket antitestekre, a covid oltás mellé már kaptam hepB, kanyaró ismétlést is, mert nem volt elég antitestem, nem voltam védett, és ugye én fokozott kockázatnak vagyok kitéve. Az a 45% oltott (azon túl, hogy egyetlen kórház adatai) nem tudni, hogy mikor kapta az oltást. Ha áprilisban (vagy akár korábban), akkor már eltelt fél év, a védettség lecsenghetett, a vírus is mutálódott. Ha megnézzük pl. Romániát, ahol valami 20-30%-os az átoltottság, és annyi betegük van, hogy már hozzánk hozzák át, abból levonható a konklúzió.
2021. okt. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!