Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez a hír miért nem jelent meg...

Ez a hír miért nem jelent meg sehol?

Figyelt kérdés

A településünkön van egy idősek otthona. 24-en laknak bent + ápolók mindig vannak. Még májusban 24-ből 22-en Coviddal fertőzöttek lettek. Az átlag életkoruk valahol 80-85 év körül van, és ennek ellenére senki sem halt bele. Az oltás nem kötelező bent. Akkor még csak 4-en voltak oltva összesen, a többiek nem kérték. A 4 oltott is ugyanúgy megbetegedett, és ugyanúgy nem halt bele mint a nem oltottak. Vártam, hogy na ez majd biztos nagy hír lesz, hiszen ilyenről még sosem hallottunk, de nem történt semmi. Senki nem foglalkozott ezzel.

Az ilyen hírek miért nem jelennek meg a médiában? Hiszen ez is ugyan annyira szélsőséges eset, mint hogy mondjuk egy 10 éves gyerek belehal a vírusba. Arra is minimális esély van, meg arra is hogy 22 idős, rendszerint rossz állapotban lévő emberből egy sem hal bele. Ennek ellenére a halálozási szélsőségekről napi szinten hallani.

Az ilyen pozitív eseményekkel miért nem foglalkozik senki? Miért csak a haláleseteket kell bemutatni mindig?



2021. nov. 8. 06:35
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Ennek több oka is lehet.

1. Lehet, hogy nem így történt.

2. 24 fő nagyon kicsi minta. 250 millió covios volt a világon, 5 millió meghalt. Ehhez képest 24 fő nem egy komoly méretű minta. Írhatnám azt, hogy van 24 haverom, akik bukósisak nélkül motoroznak, és nincs semmi bajuk. Minek a bukósisak? Hülyeség, ne hordja senki.

3. Az is lehet, hogy nem érdekelne senkit. Az a hír, ha megölik, felgyújtják, felrobbantják, meghal, stb. Az, hogy minden ok, az nem érdekes hír.

2021. nov. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Kételkedem én abban, hogy csak 80-85 közöttiek vannak ott. Akkor még a többi ugyan miért lenne valós infó?
2021. nov. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1: Az tény, hogy nagyon kicsi minta. De múltkor mikor bementem egy kávéra az egyik kocsmába, akkor pont a tévében egy híradó ment (amit amúgy évek óta nem nézek már). Arról számoltak be, hogy egy 8 éves amerikai kislány halt bele a Covid-ba. Nem volt alap betegsége. 1 emberről beszélünk. Nem 100-ról. Tehát már 1-1 konkrét halálesetet is lehoznak. Ez jobban ferdíti a valóságot, mint egy 22-ből 0 halottas esemény.

Azt elismerem, hogy a hír értéke kisebb, kevésbé megbotránkoztató, nem lehet vele annyira megfélemlíteni a nézőket, mint a halálhírekkel. De ha már ez a cél, és nem az egyszerű hír-közlés, az már régen rossz.

#2: 60 és 90 közöttiek vannak. A legidősebb lakos egy nő volt, tavaly halt meg 96 évesen. Az átlag életkor a 80-an valahány év.

2021. nov. 8. 06:57
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

60 és 90 közöttiek vannak


Tehát nem volt igaz, amit írtál a kérdésben a korukról. Így kezelem a többit is.

2021. nov. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Én is meglepődtem még az elején, hogy a mainstream média hogyan szelektál a járvánnyal kapcsolatos hírek közül. Ma már egyértelmű, hogy sajnos propaganda folyik belőlük és nem valódi értékes újságírás és híradás. Ezeknek a pénz az istene nem az igazság. A CNN újságírója egy rejtettkamerás felvételen kimondja, hogy igen propagandát gyártanak, sztorikat fabrikálnak a semmiből a pandémiához is de már erősen érzik az embereken a "covidfáradságot" ezért lassan átállnak a klímahisztire ugyanígy riogatva, az lesz a következő "covid". https://www.youtube.com/watch?v=vB86lhviElQ Hát szomorú erre rádöbbenni de ez a valódi arcuk.
2021. nov. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#4: Olvasd el mégegyszer, mert valamit félreolvastál. Ott is ugyan ezt írtam.
2021. nov. 8. 07:46
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Volt az ismerettségemben az ellenkezőjére példa. (Fiatal, alapbetegseg nélkül. Mégis belehalt a covidba) Figyeltem akkor híreket, nem említették sehol. Mindkét irányba kissé esetleges, hogy mi kerül a hírekbe
2021. nov. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A félelemkeltés technikája rendkívül primitív és mégis döbbenetesen hatásos volt: a média egyenként és részletesen, felnagyítva tárgyalt minden esetet, drámának állított be minden egyszerű megbetegedést, feltételezéseket tényként adott elő, nap mint nap testközelbe hozta a félelmet, a halált.


„A végzet a küszöbön áll. Semmit sem tehetsz ellene. Védtelen vagy: elkapod, megbetegszel, és lehet, hogy meghalsz… Egyetlen kiút van ebből a szörnyű helyzetből: ha beoltatod magad. De ne félj, kormányod gondoskodik rólad, látod, meg is rendelt hatmillió adag vakcinát…”"


[link]

2021. nov. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
Mert ennek a kapcsán nem lehet az ellenzékre mutogatni, és őket okolni a kialakult helyzetért.
2021. nov. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!