Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Öngyilkossági kísérlet,...

Öngyilkossági kísérlet, halálvágy miatt kialakulhat autoimmun betegség?

Figyelt kérdés

A tüneteim kamaszkoromra vezethetőek vissza, amikoris próbáltam magam eltenni láb alól. Tizenéve vannak problémáim, csak mostmár szintet léptek, és végre találtam egy orvost, aki rájött, hogy tényleg van valami, nem csak pszichiáterhez küldött, mint a többi.

Tudom, hogy nincs gyógymód, de arra lennék kíváncsi, hogy lehet-e köze a kettőnek egymáshoz, és vissza tudom-e fordítani a folyamatot, ha pszichésen alakítottam ki magamnak.

Az öngyilkossági szándékomról senki nem tudott, nem azért küldtek pszichiáterhez, hanem azért, mert lehetetlen tüneteket soroltam fel a kicsi fejüknek-utólag majd elküldöm nekik karácsonyra a diagnózisom. Egyik orvos pl. rámutatott a folyosón egy sárga arcú haldokló nénikére: ő az igazi beteg, nem én! És most tőle veszem el az idejét! Ekkor 18 éves voltam, nem is mentem évekig orvosok közelébe, teljesen traumatizált a dolog.



2021. nov. 26. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
nem
2021. nov. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. nov. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább fordítva. Autoimmun folyamatok miatt kialakulhat öngyilkossági kísérlet.
2021. nov. 27. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Olyan idegesítő, mikor van egy tök jó kérdés és csak odaböfögnek egy nem-et.

Harmadik válaszoló, teök érdekeset írt, de kifejthetnéd még?


Szerintem abszolút igaz lehet, hogy a halálvágy miatt alakul ki az autoimmun betegség. Nekem is van, és pont guyanúgy vagyok vele, mint te, kérdező. Nagyon rejtetten volt jelent, de folyamatosan jelen volt... az abszolút szeretethiányos időszakaimban. Nekem si votl rengeteg problémám, amire hipochondernek neveztek, de a testi dolgok már a kezdődő autoimmun betegség miatt vannak. Viszont a halálvágy, szeretetlenség, az szerintem is az egész okozója. Nem az egyedüli oka, de a fő okok között van.

2021. nov. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Elsősorban magamon tapasztalom, de vannak egyes kutatások is. Pl. a gyomorfekély, colitis szorongást közti magas átfedés. Most már a gyomorfekélynél tudjuk, hogy baktérium okozza, és nem érdemes gyomorfekélyt pszichológusnál gyógyítani, a másodiknál még nem tudjuk melyik az ok, de azért az első alapján gyanús... A különböző IBS és târsai meg erős hajlamosító tényezők különböző pszichológiai kórképekre. Amit én is megfigyeltem, hogy rengeteg refluxos hiszi, hogy meg fog halni rákban, havonta egy kérdés van itt is erről gyakorin és sokan fogják a fejüket tőle, de totál átérzem, nem tudom hányszor voltam kardiológusnál, tüdőszűrésen, fül-orr gégészeten, mire kiderült.


Személyesen meg: Nagymamám hipochonder volt és valszeg borderline-s, sose tudott aludni este, gyakran kellett wc-re mennie. Felnőve ugyanazok a tüneteim voltak, csak fejlődött az orvostudomány. Kiderült, hogy laktózintoleranciám és refluxom van, ha a refluxom erősebb, akkor napokig nem tudok normálisan aludni. Mióta kezelve van, kevesebbet stresszelek és nem vagyok hipochonder. Ha kiújul, rögtön aggódom, hogy meg fogok halni.


Érdekes módon, lekövethető, hogy mit eszek és mitől újul ki a reflux (kivéve a menstruációm előtti egy hetet, azt még nem sikerült megfejtenem). Tehát az fizikai, a stressz nem befolyásolja látszólag.


Persze mégis mutat összefüggést. Ha mellérakom, hogy mit eszek egy stresszes napokon, akkor nálam több a cukor, a nasi és a "keveset szabad csak belőle ennem" étel miközben kevesebb a zöldség és a hús.

2021. nov. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy írtál.

Nekem az autoimmun diagnózisom pár éves csak, viszont a halálvágyam kb. 7 éves koromtól van meg. Igaz, akkor is lettek furcsa betegségeim, amiket próbáltak kezelni, aztán elmúlt magától. És akkor még persze nem szűrtek le autoimmun betegségekre.


viszont akkor is úgy gondolom, hogy a halálvágy növeli a betegségemet, ha mással nem, hogy kevésbé teszem oda magam. Ahogy te is ondod, én is élszrevettem, hogy számít az, hogy mit eszek.

Viszont nálam a halálvágy abszolút biztos, hogy szeretethiányból táplálkozik.


Mint látható, én sem tudok aludni sajnos. És naponta azon kapom magam, hogy "meg akarok halni", közben romlik az állapotom. De azt is érzem, hogy szeretetre gyógyulnék.

2021. nov. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!