Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hány évig lehet immunszupressz...

Bulcsando kérdése:

Hány évig lehet immunszupresszáns gyógyszereken élni ?

Figyelt kérdés
Mi csinálnak ha valaki megbetegszik közben

#immunszupresszáns #immun csökkentők
2021. dec. 28. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

max. 90 évig.


"Mi csinálnak ha valaki megbetegszik közben"


Az a betegségtől függ. Ha magasvérnyomás, akkor adnak vérnyomáscsökkentőt.

2021. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, normál élethosszig. Továbbá úgy tudom, hogy bizonyos esetekben előfordulHAT, hogy vigyázniuk kell magukra fertőzések szempontjából, de amúgy úgy élnek, mint mi, olyan életkilátásokkal, mint mi és semmit se kapnak el gyakrabban. Én pont ezért tartom hazug reklámfogásnak az "immunerősítőket" és ezért vagyok szkeptikus, amikor erős vs gyenge immunrendszerről beszélnek, amikor B ember ritkábban náthás, mint A.


COVID esetén se jelent többlet rizikót, sőt, néztem párszor a halálozási adatokat és alig van autoimmun beteg.



Egyébként mondjuk ez az egész attól függ... El tudom képzelni, hogy egy szívátültetettnek jobban el kell nyomni az immunrendszerét, mint egy súlyos asztmásnak vagy sclerosis multiplex-esnek, esetleg e kettő utóbbi nem is állandóan szed immunszuppresszánst(?).

2021. dec. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!