Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Frissen gyógyult és gyógyulófé...

Frissen gyógyult és gyógyulófélben lévő covidosok! Milyen volt a betegség lefolyása?

Figyelt kérdés

Az omikron lefolyását szeretném feltérképezni. Aki az elmúlt 1-2 hétben kapta el, az jó eséllyel ezzel a variánssal küzdött meg. Kérlek, térjetek ki arra, hogy

- milyen korúak vagytok

- nagyjából a betegség hányadik napján, hogyan követték egymást a tünetek

- milyen gyógyszert szedtetek

- voltatok-e oltva, hányszor, milyen régen.


Mi most vagyunk benne 2 oltással, amik bő fél évvel ezelőttiek. Harmincasok vagyunk. Én eddig 3 és fél nap alatt tapasztaltam köhögést (először kicsit hurutos, aztán egyre inkább), fáradtságot, kb a 3. napon hőemelkedést, majd már csak taknyosságot és tüsszögést. Gyógyszert nem szedtem.

A párom sajnos nem ilyen szerencsés. Köhögéssel és lázzal kezdte, amihez hamar társult a gyengeség. A tünetei erőssége és az állapota hullámzó, hol feküdnie kell, hol egész jól elvan. Antibiotikumot szed (torokgyulladás miatt, ami már covid előtt elkezdődött). Aggódom, hogy súlyosabbra fordulhat.



2022. jan. 24. 23:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Nekem torokfájással, enyhe náthával kezdődött, aztán pár nap után átcsapott az egész olyasmibe, mint egy kiadós influenza: láz, köhögés, étvágytalanság, ízületi fájdalmak, gyengeség stb. Ez volt kb. 1 hete, ma már sokkal jobban vagyok, de a köhögés és az orrfolyás nagyon nehezen múlik.

Jobbulást és kitartást nektek!

2022. jan. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Kimaradt, hogy nekem is két oltásom van, az utolsót június elején kaptam. 33 éves vagyok.
2022. jan. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Mi múlt héten kezdtük. A férjem kedden jött haza munkából köhögés miatt. Végigaludta a napot, estére láz és erős hányás. Csütörtökön pozitív teszt. Én a szerda délután aludtam, de ezt betudtam a sok munkának, csütörtökön már nagyon fáradékony voltam. Pénteken intenzív torokfájás, enyhe köhögés, rekedtség, ízületi fájdalom. Nekem azóta is kitartanak a tünetek, olyan közepes intenzitással, ő jobban van, viszont sem szagokat, sem ízeket nem érez és ő is rettenetesen fáradt. Ő 2 Astrát kapott (nyári kezdéssel), én 3 Pfizert (télen az elsők közt és most ősszel a boostert). A húszas éveink közepén járunk.
2022. jan. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Múlthéten pénteken kezdődött.

Délutánra hőemelkedés, enyhe torok kaparás, 1 szem algopiryn.

Szombatra torok fájás, elég masszív. Magas láz, 39 körül. Szintén algopiryn, meg coldrex max grip.

Vasárnapra semmi láz, csak torokfájás, rekedtség, ami most kedden is tart még.

A köhögés az kevés volt, az se olyan kényszeres, kissé hurutos. Fáradt, levert, gyenge csak szombaton, a magas láz miatt voltam, különben nem. Ha most nem fájna a torkom, nem is lenne különösebb bajom. 2x vagyok oltva, az őszi oltási akcióban oltattam be magam, tehát viszonylag friss az oltás. Sinopharmot kértem. Nem akartam magam oltatni, de a munkahely miatt szép lassan rákényszerültem. Több különböző forrásból is hallottam, hogy oltás után pár héttel covidosak lettek, nálam pont ugyan ez volt, a családtagjaimnál szintén, akikkel együtt oltattunk. Hosszú évek óta nem voltunk betegek amúgy.

50F

2022. jan. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Múlt héten kezdtük, hétfőn kezdett fájni a torkon a munkában, azt hittem én is hogy megfáztam a hétvégén, mert kirándultunk. Keddre intenzíven elkezdett folyni az orrom a torkon fájt továbbra is. Mire hazaértem már lázam volt. A párom közben hívott hogy ő is jön haza mert úgy érzi nagyon lázas. Aznap teljesen elment a szaglásunk. Szerdán pozi lett a tesztünk. Olyan péntek szombatra viszont jól voltunk, persze olyan göthös nazális hangunk megmaradt. És természetesen rettenetesen fáradtak vagyunk. 34, és 36.
2022. jan. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, nem szedünk csak Algopyrin, és vitaminok
2022. jan. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Első este láz, egy kis hányinger, további 2-3 napban esténként hőemelkedés, nappal semmi. A tüdőmre nem volt hatással, pár szálat el is szívtam.

21F

2022. jan. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
3 oltás, 2 kínai, október 19-én 1 Janssen. Láz nem volt, gyengeség se csak erős köhögés és orrfolyás kb 10 napig.
2022. jan. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
69%

Egyik estére láz, hidegrázás, még elviselhető fejfájás és végtagfájdalom. Másnap még volt enyhe hőemelkedés. Minimális köhögés pár napig. Első napokban kicsit gyengébbnek éreztem magam.

Nem szeretek gyógyszert szedni, most sem vettem be semmit. A tünetek kezdődése után három nappal már szívesen mentem volna dolgozni, de akartam egy tesztet előtte. Pozitív lett, így jöhetett az otthoni pihenő.

Ha azt nézzük egy nap alatt átvészeltem a nehezebb részét, nem éreztem halálosnak.

Nem voltam oltva és nem is leszek.

26F

2022. jan. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Hetes vagyok, kihagytam, hogy oltatlan.
2022. jan. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!