Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van másnak is hasonló tapaszta...

Van másnak is hasonló tapasztalata covid-19 kapcsán?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve szüleim covidosak voltak, rendes tünetekkel. A tünetek előtt néhány nappal mentem haza és a teszteléskor is otthon voltam, így mivel betegek lettek én is karanténba kerültem velük. Nem volt semmi bajom, gondoltam tünet nélkül megúsztam, így a karantén után elmentem antitest tesztre, de egy darabot sem találtak. Most ugyanez ismétlődik, csak párom családjával. Múlt héten náluk voltunk, apukája beteg lett, majd pénteken anyukája, párom és én elmentünk tesztre. Mindenkinek rögtön pozitív lett a gyorstesztje, nekem negatív, így csináltak pcr-t, amiről vasárnap kiderült, hogy szintén negatív. Úgy néz ki, hogy immunis vagyok rá valahogy. Másnál is előfordult ilyen? Egy időben lehetett olvasni, hogy bizonyos vércsoportúakat nem fertőz, de nem tudom mi a vércsoportom. Most itthon tengetem a karantént párommal, mert oltatlanként kötelező a karantén a kontaktoknak.

2022. febr. 28. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Már itt is írta valaki, hogy hasonlóan járt és nekem is van ismerősöm, aki nem kapta el a tesztek szerint és tünetet se produkált.

Mondjuk érdekes lenne, ha valaki hasonló helyzetben tüneteket produkálna és a PCR-je mégis negatív lenne.

2022. febr. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A legérdekesebb az lenne ha mindazok akik hasonlóan tünetmentesek, azok itt vagy egy másik kérdés alatt közzétennék a vércsoportjukat!
2022. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy sokan tudják a vércsoportjukat. Én sem tudom, mert szerencsére még sosem volt szükségem vérre, illetve nem is adhatok vért, mert nem érem el a súlyhatárt. Más okból pedig nem volt rá szükség eddig.
2022. febr. 28. 10:22
 4/7 A kérdező kommentje:
Találtam egy cikket a lehetséges magyarázatról, hogy igaz-e vagy sem azt nem tudom. [link]
2022. febr. 28. 10:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van hasonló tapasztalatom bár úgy tudom nem volt covidos a környezetemben legalábbis a közeliben nem.

Nem kaptam el tudtommal.Több pcr teszten is túl vagyok és mind negatív lett.

Vércsoportom 0 Rh pozitív.Olvastam is valahol hogy a 0-ás vérűek kevésbé fogékonyak a covidra

2022. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne nagyon reménykedj, én is azt hittem, hogy nem fog rajtam. De 2 év után csak elkaptam. :D Pedig korábban is voltam kontaktszemély, egészen biztosan.
2022. márc. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy sosem fogom elkapni, de kétszer nem sikerült úgy, hogy össze voltam zárva a betegekkel, nem csak találkoztam velük, Párommal pedig nem tartottuk a távolságot, ugyanúgy ment a nyálcsere. :D Na mindegy, egyelőre örülök, de lekopogom.
2022. márc. 4. 10:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!