Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől lehetek állandóan...

Mitől lehetek állandóan cérnagilisztás?

Figyelt kérdés
Régen volt házi állatunk de már az sincs. Állandóan fertőtlenítünk, mosunk, vasalunk mégis évek óta fenn áll ez a probléma nálam. Anyukámnak már el sem merem mondani mert állandóan kiabál miatta velem pedig nem is én tehetek róla. Most fogok neki állni egy méregtelenítő kúrának ismét de az sem szokott segíteni. Vermox szintén csak egy ideig, óráig jó. Van valaki aki hasonló cipőben járt mint én de sikerült kijönnie ebből?
2022. márc. 28. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom antibiotikum kell rá.
2022. márc. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvosnak kell ezt jelezni.Ha nem használ a vermox,van másféle gyógyszer is.

Sajnos többször meg kell ismételni a kezelést,2-3 hét szünetekkel.

2022. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 10 napja volt itt egy ilyen téma.


A lényeg hogy emberről emberre terjed.


Azaz NEM állattól kapod el.

A teljes családodnak kell féreghajtó kúra.

2022. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vermoxot hogy szeded? Nem egymás utáni napokon kell beszedni, hanem 1., 3. napon, első darabra egy héttel ismét egy majd a 3. napon egy, utána a harmadik darabra egy héttel megint egy és a 3. napon az utolsó.

Első kettő az éppen kikelteket öli meg, rá egy héttel az addigra kikelt csapat van leirtva, majd a harmadik kör a biztonsági játék, hogy teljesen tiszta legyél.

2022. márc. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Már rengetegszer megismételtem én is és a családom is a kezelést pedig ők tünetmentesek.

2 orvosnál is jártam, sok féleképpen szedtem már a Vermoxot de semmi....már annyira ki vagyok az évek folyamán hogy legszívesebben meghalnék, nem akarok így élni

2022. márc. 28. 21:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Cérnagilisztára nem úgy kell szedni, ahogy a 4-es írja, hanem úgy ahogy az alkalmazási előírás írja:

"Enterobiasis

testtömegtől és életkortól függetlenül felnőtteknek és gyermekeknek:

gyszer 100 mg (1 tabletta) bevétele elegendő. Miután a reinfekció elég gyakori, a kezelést 2 és 4 hét múlva ajánlatos megismételni." forrás: pharmindex


Nem elég a gyógyszer, elég macerás, mindent ki kell mosni 60 fokon, és még sok fontos teendő van, a részletek itt: [link]


Ha ezeket nem tartod be, visszajön.


Meg lehet tőle szabadulni, az én gyerekeimnek többször is volt, mindig a fentieket végigcsinálva pár nap alatt elmúlt.

2022. márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Minden nap egyél meg pár gerezd friss fokhagymát evés után, vagy kajával együtt, jól szétrágcsálva. Gyorsan meg fogja oldani.
2022. márc. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahogy 3-as is írta ez emberről emberre terjed. Valószínüleg van az ismerősi körödben olyan akikkel időnként találkozol akik folyamatosan fertőzöttek, és mindig újra elkapod. Lehet ők nem is tudnak róla hogy fertőzöttek, pl pottyantós vagy mélyöblítésű WC-t használnak, így nem látja a székletében, a viszketést meg betudja annak hogy biztos nem törölte ki rendesen, csípőset evett. Lehet olyan munkaköröd van ahol sok kisgyerekkel találkozol és tőlük kapod vissza, pl óvoda, bébiszitter, stb. Sajnos pont ezért egy baromi idegesítő betegség mert sokan igénytelenek, nem foglalkoznak a higéniával, és így megfertőzik a többi embertársaikat is. Illetve sokszor tünet mentes, vagy főleg gyerekek nem foglalkoznak a tünetekkel. Méregtelenítő kúra, fokhagyma, stb kuruzslás nem segít, és soha nem is segített semmi betegség ellen. Ezeket felejtsd el. Nézd meg ki van a környezetedben olyan ahol sok a gyerek, vagy esetleg szegényebb, nomádabb, "bio" életmódot élnek, mert valószínüleg tőlük kapod el újra és újra.
2022. máj. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy miért nem találtak még ki olyan gyógyszert ami tényleg használ ami elpusztítja a férgeket és a petéket így a XXI. században.Azt nem tudom elfogadni, hogy elég egy nem jól megmosott gyümölcs, mert gyerekkorban, papsajtot ettünk, agacsit, ha elejtettünk valamit nem fertőtlenítettük le és még se volt semmi bajunk!! A kutyákat és más állatokat is féregteleníteni kell évente legalább 1* az embereket miért nem??
2022. okt. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!