Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A sebes vérmérgezésnek van...

A sebes vérmérgezésnek van látszata, vagyis észreveszem? Vagy azonnal kérjek inkább tetanuszt?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy ma beleszúrtam a kezembe véletlen egy hegyen rozsdás fémet. Nem volt teljesen rozsdás viszont eléggé szennyezett tárgyról van szó mert azzal távolítjuk el az üvegeken rajtamaradt fém kupak maradékát, vagyis nem mosott állapotban hanem még a koszos szennyezett állapotában kel leszedni. És az lenne a fő kérdésem hogy mivel nyílt seb volt (nem túl nagy) igy ha elfertőződik akkor annak lesz-e nyoma? Mert tudom elindul a piros csik a karomon de ha nem indul el attól még kaphatok vérmérgezést? Vagy mindenképpen látszódni fog a nyoma? Mert ma mióta hazaértem eléggé szédülök is bár a meleg miatt lehet csak napszúrást kaphattam meg hány ingerem is van ezért kicsit aggódok.
2022. jún. 24. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ittál ma eleget?
2022. jún. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen ittam és ettem is eleget
2022. jún. 24. 20:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy napszúrást kaphattál? Egész nap a szabadban dolgoztál?
2022. jún. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vérnyomás, pulzus és lázmérés: ha minden normális, akkor menj aludni. Ha a seb környéke begyullad: bedagad, piros lesz, fáj és gennyedzik, akkor menj el a sebészetre sebtoilettre, lehet, hogy írnak antibiotikumot is. Ott majd eldöntik, hogy kell-e tetanusz elleni oltás.
2022. jún. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A rozsdának, a tetanusznak és a vérmérgezésnek semmi köze nincs egymáshoz. A rozsda semmi betegséget nem okot. A tetanusz betegséget a Clostridium tetani által termelt toxin okozza, ez ellen véd a tetanusz oltás. A szepszis vagy vérmérgezés a szervezet egészét érintő gyulladásos válaszreakció, melynek hátterében fertőzés áll.


Ha valakit részletesen érdekel, itt olvashat ezekről:


[link]

[link]

2022. jún. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azt hiszem alszok egyet és holnap meglátjuk. Egyébként nem egész nap voltam a napon ez a poén hogy ennyit meg se kellene érezzek, kb 15 percet voltam tűző napon mikor kicsit rosszul lettem de ez már hazafele volt, a 8 órás műszakban összvisz 3 órát töltöttem napon
2022. jún. 24. 21:45
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A tetanusz oltás nem a vérmérgezés ellen van, két különböző dologról írsz
2022. jún. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Miért írnek 2 különböző dologról? Ha elvágod a kezed és elfertőződik elindul a piros csík a karodban akkor nem tetanuszt adnak? Akkor mit?
2022. jún. 24. 21:52
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Antibiotikumot. Az 5-ös válaszoló belinkelte ahol elolvashatnád, hogy miért beszélsz teljesen másról. A clostridium spórája merevgörcsöt okoz, nem vérmérgezést, ez ellen adják a tetanusz oltást. A clostridium spórája oxigénmentes környezetben szeret, földben, porban stb.
2022. jún. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"összvisz 3 órát töltöttem napon"

Az pont elég lehet ahhoz, hogy rosszul érezd magad tőle.

Remélhetőleg semmi komoly nem lesz azzal a sebbel, hiszen nem is volt nagy, azt mondtad, meg eleve már múlt időben beszélsz róla. :)

2022. jún. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!