Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi ez a tetanuszrajongás...

Mi ez a tetanuszrajongás Magyarországon?

Figyelt kérdés

Elvileg mindenki azt meséli, hogy ha olyan sérülése van, ami indokolhatja, pl. rozsdás vas általi vágás, akkor azonnal szúrják az embert, akkor is, ha fél éve kapott utoljára.


Én németeknél mentem orvoshoz szúrt (földes betonvas) sebbel, akkor mondtam, hogy 25 éve kaptam utoljára, nyilván adott egyet, és mondta, legalább 5 évig le van a gond róla.


Később valamikor egy ismerősöm elesett és megvágta a kezét, neki egy másik doki megnézte az iltási lapot, mondta hogy x éven belül volt legutóbb oltva, még védett, így felesleges.


Igaz, hogy magyaroknál minden vacakra kérdezés nélkül szúrnak? Miért van így, ha így van?



2022. aug. 12. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Mert nekem egyszer kutyaharapásra nem adtak, aztán jól elfertőződött.. Hiába kaptam bőven.. 5 éven belül
2022. aug. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
#1 Tetanuszos lettél a kutyaharapástól? Vagy ez hogy jön ide?
2022. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A tetanusz oltás nem az elfertőződés ellen van, hanem a tetanusz betegség ellen, ami nagyon ronda tud lenni, és nagyságrendekkel nagyobb az esély az elhalálozásra, mint egy covidnál vagy influenzánál (40-50%).


Tulajdonképpen olyan görcsöt kapnak az izmok, hogy képesek a saját csontodat törni.

2022. aug. 12. 11:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hallottam, hogy ok nélkül oltanának. Egy emberről tudok, aki kapott, rozsdás szögbe lépett, és 15 éve nem volt oltva.
2022. aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt sincs rajongás. Itt is csak akkor adnak indokolt esetben, ha fogalmad sincs mikor kaptál utoljára, vagy az 5 évnél régebben volt.
2022. aug. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazából nincs saját ilyen tapasztalatom, csak sokszor olvastam itt a gyakorin, hogy ilyen rozsdás szöges esetben alap a tetanusz, nem is kérdezik, hogy mikor kaptál.


Köszönöm szépen a válaszokat.

2022. aug. 12. 12:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, itt is megkérdezik, hogy mikor kaptál utoljára oltást. Bizonytalan esetben pedig nyilván oltanak, bár talán mióta van elektronikus nyilvántartás, jobban utána lehet nézni.

Németországban van olyan tartomány, ahol felnőtt korban is rendszeresen oltanak tetanusszal megelőzésként, szóval ha valaki, akkor ők jobban nyomják az oltásokat.

2022. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak képzeled, hogy itthon mindenre adnak.

[link]

2022. aug. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7 nekem nincs meg a magyar oltási könyvem, mert gyerekként a szüleim kezelték, aztán náluk is maradt, utána 40 évesen kellett volna először, a német orvosnak.


Mondtam, hogy nincs, de szerintem nem sok mindent kaptam meg, csak amit muszáj.


Ő tök pozitívan nyilatkozott a 80-as évek kelet-európai oltásokról(mármint a programról), mert több páciense is volt már.

2022. aug. 12. 22:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!