Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gombás lábra felhúzott cipőt...

Gombás lábra felhúzott cipőt mivel kell fertőtleníteni?

Figyelt kérdés

4 család volt vendégségben nálunk. Anyu lába gombás, és a harisnya a lábfeje végén ki volt vágva, így vette fel a gumitalpú szövet papucsot, amikor egyik család elment és tesóm a lábáról neki adta. Nem vettem észre (direkt nem ezt adtuk neki), csak a végén szólt anyu, amikor ők mentek el. :(

Gumi a talpa, tehát mosógépbe nem tehetem. (Ha egyáltalán 90 fokon kimosható a gombafertőzés?)

Van egy gyógyszertári fertőtlenítő oldatom (spray), amit vízzel felengedve készítettem, ezzel a kisgyerekünk bilijét sprayzem be használat után, elég ezzel 1-szer besprayzni?

Kár lenne a legjobb vendégpapucsért... Az összes többi csak az egyszerű, talpa-felső része szövet papucs, bárki jött vendégségbe, mindenkinél előnyben volt eddig ez. Viszont pont az én rokonságomnak nem is igen tetszik ez a cipőlehúzás, mivel náluk (állatokkal foglalkoznak, kicsi faluból) nincs olyan nagy rend, ott nem kell a vendégeknek lehúzni az utcai cipőt, és kimondatlanul, de elvárják, hogy akkor legalább papucsot adunk nekik, már a cipőlehúzásra is furcsán néznek...

Mit csináljak, hogyan fertőtleníthető?


2010. szept. 28. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Magas hőmérsékleten kiírtható a gomba, de gumitalpú papucsot tényleg ne tegyél be főzőprogramra, a sportcipőprg pedig kevés lenne neki. Így a mosógép kilőve. Gyógyszertári alkohol, vagy a scholl cipőspraye tökéletes erre a célra.

Érdemes az ikea frottírpapucsaiból beszerezni néhányat vendégpapucsnak, azt bátran rakhatod a mosógépbe.

2010. szept. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Olyan gyógyszertári alkoholom van, amivel a baba köldökét kellett kezelni szülés után. Ez jó? Csak egyszer átmosom?


Az ikea papucsot néztem, hát ilyesféle a többi papucs is, amit nem nagyon szeretnek, mert könnyebben csúszhat a lépcsőkön, tükörsima járólapon, elvárnák a "normális" talpú papucsot, ha mér le kell húzni a cipőt.

2010. szept. 28. 12:56
 3/3 anonim ***** válasza:
formaldehid ;) vattára be a cipőre cipő napra nejlonzacskóba ;)
2010. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!