Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kényszerbetegség, fóbia, vagy...

Kényszerbetegség, fóbia, vagy jogos félelem?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Kb 17 éves koromtól kezdve elkezdtem "félni" a kosztól, baktériumoktól. Úgy kell elképzelni, hogy pl. mikor hazaérek, a farmerom egyből átcserélem (ugyanis buszon/suliban ülök benne, összeszedi a koszt, amit nem akarok a lakásban széthordani), pólóval illetve pulcsival szintén ez a helyzet. Egyszerűen kellemetlenül érzem magam, ha otthon olyan ruhában ülök/fekszek le a kanapéra, amiben egész nap "kint" (értsd: nem otthon) voltam. Az ágyam hiába le van takarva, nem teszek rá semmit, se használt ruhát, se táskát. Állandóan fertőtlenítem mikor hazaérek a telefonom, és a kezem is sokszor. Az állandó kézmosásról nem is beszélve.

A barátnőm házában lévő macska-és kutyaszőrtől irtózom. Ki-be járkálnak szabadon az állatok, hoznak be minden szart és sarat. Ha megsimogatom valamelyik állatot, már egyből indulok is kezet mosni. Ha felmegy valamelyik az ágyra, konkrétan hányni tudnék.

Valamit tehetek ez ellen? Érzem, hogy túlzásba viszem az állandó öltözködést és az állato szőrétől való félelmet, de mindig kellemetlen érzés fog el a fent említettektől, rosszul érzem magam. Mondjuk az sem segít, hogy pilonidális cisztám van, és rettegek, hogy elfertőződik és begyullad. De ezt tényleg csak megjegyzésként.

Tehát van valami módja annak, hogy megnyugodjak, abbahagyjam az aggódást?



2022. dec. 5. 18:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Írtam privát.
2023. júl. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok . Sőt ha pl orvosnál vagy patikában jártam, a cipőmet mar az ajtó előtt az udvaron levetem, hogy semmi fertőzést ne vigyek be a lakásba. És olyankor a ruha megy a mosógépbe én meg megmosom a hajam is. Lehet gáz, de így érzem jól magam.
2023. nov. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
És te így tudsz élni, 12-es? Nem létezik, hogy te így jól érzed magad! Hogy érezheti jól magát valaki, miközben halálfélelme van?
2023. nov. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nincs halálfélelmem, csak se egy frankó fosós vírust, se takonykórt nem akarok elkapni ha egy mód van rá. És ha ezzel tudok egy kicsit is tenni ellene, akkor tényleg így érzem jól magam. De ki beszélt itt halálfélelemről 🤔?
2023. nov. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hogy leveszed az utcán a cipőt, meg megmosod a hajad, az túlmegy azon, hogy nem akarsz hasmenést! De tájékoztatlak: arra való az immunrendszered! Azt kifejezetten meg is kell dolgoztatni, edzeni, nem steril környezetben élni.
2023. nov. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Dehogy veszem le az utcán a cipőt 😄😄😄😄😄. A bejárati ajtó előtt ami nyilván már udvaron belül van szoktam levenni, hogy ne az orvosi várós, gyógyszertàros cipőmmel caplassak végig az előtéren.

Amúgy az immunrendszerem nagyon szuper aminek egy részből örülök, mert szinte soha nem vagyok beteg (bár az ördög nem alszik), más részből ez az egyik ok (az erős immunrendszer) , ami miatt nem tudok teherbe esni ( az immunrendszer védekezik a megtermékenyített petesejt ellen is és kilöki). De ez már egy másik sztori.

2023. nov. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!