Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kivetessem a mandudlám?

Kivetessem a mandudlám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most éppen új fent mandulagyulladásom van, de igazából most egészen rég nem volt vele gond, nyáron párszor fájdogált a torkom, de azt inkább a féktelen bulis éjszakáknak tudtam be meg a fesztiváloknak. Február-márciusban viszont végig szenvedtem vele, nagyon rossz volt, akkor utána mondták, hogy menjek el vele szakorvoshoz, hogy mit mond. Tegnap voltam, bele nézett a torkomba és rögtön rávágta, hogy nincs mese ezt szerinte ki kell venni. Ha lesz műtét, akkor november 29-én lesz, de nem tudom, hogy mi lenne a jó, elég sokszor szokott vele problémám lenni, de azért nem folyamatosan. Félek, hogyha kivennék akkor utána torokgyulladásom lenne sokszor. Fogalmam sincs mi lenne a jó. Vélemények, tapasztalatok?
2010. okt. 7. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:

brrr.

A mandula is, mint sok minden más, vagy minden más, nem véletlenül teremtődött oda.

Védelmi szerepe van, nagyon sok betegséget megszűr.

Elsősorban a természetes gyógymódokhoz folyamodnék, mindenki helyében.

A visszatérő torki dolgokra nagyon jó a propolisz csepp, kockacukorra csepegtetve. Vagy propolisz rágótabletta. Kicsit csípős, de a műtét húzósabb.

Lehet a szájüreget, garatot fertőtleníteni enyhén sós vízzel is. ne legyen benne sok só, nehogy megmarja a husikat.


A torki betegségekről pedig: - mi az amit lenyelsz, lefojtsz, nem mondasz ki.

Ilyen irányban is kellene változtatásra törekedni.

2010. okt. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem kivették. Aztán asztmás lettem...Az allergológus azt mondta, hogy ez nem megoldás: ki kell kezeltetni, nem kivenni.

A szüleim döntése volt anno. Most én harcolok a gyerekemért, hogy ne vegyék ki neki. És a szüleim is amellett állnak ma már, hogy nem kell kivetetni...

Jó egészséget!

2010. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem kivették,mert elötte nagyon csunyán begyulladt mindig.

Utána semmi gondom nem volt,a torkom nem gyulladt be többször mint egy átlag embernek.Az orrmandulámat is kivették,mert akkora volt h nem kaptam levegőt az orromon.


vannak akiknél nem tesz jót a kivétel,de ha a doki ugy látja,nem jo ha ott marad...

2010. okt. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

*A torki betegségekről pedig: - mi az amit lenyelsz, lefojtsz, nem mondasz ki.


Maradjunk annyiban, hogy kell hozzá vírus és baktérium is.


Kérdező, ha teheted, ne vetesd ki. Nem véletlenül van mandulád.

Ráadásul felnőtt korban veszélyesebb is.

2010. okt. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy furcsa, hogy első válaszoló pont írtad, a torokbetegségekről, mert, miután szakította a párommal jött ki egyből, akire nagyon mérges vagyok és annyi mindent a fejéhez vágnék most, de nem tudok. Rengetegszer "betegszem" bele az ilyen dolgokba, szinte mindig lelkileg is padlón vagyok, ha fizikálisan is, mint pl most is, ezért félek, hogy nem biztos, hogy a legjobb döntés lenne kivenni.
2010. okt. 7. 18:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Kell, valóban, vírus és/vagy baktérium is.

De visszatérő tünetekről van szó, valamint arról, hogy ilyen esetekben az adott testrészek energetikája, ezáltal a természetes védőrendszer szenved, mondjuk úgy: hiányt.

Ekkor hajlamosabbá válik a megbetegedésre.



Javulást kívánok Neked.

2010. okt. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!