Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meddig lappang? Herpesz...

Meddig lappang? Herpesz vírusom van, ami belül érinti a számat úgy, hogy alig birok enni annyira fáj az ínyem. Csókkal továbbadhattam amikor még nem fájt csak a torkom? Ha igen a férjemnél mikor jelentkezik?

Figyelt kérdés
2023. máj. 14. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:

A herpesz vírus egy életen keresztül lappang a szervezetedben ha valóban arról van szó. Álltalában akkor jön ki, amikor valami miatt legyengül a szervezet. Lehet ez akár stressz is.

Tehát a férjed meg fogja kapni/megkapta de lehet, hogy soha nem fog kijönni.

2023. máj. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha valami más szájfertőzős cucc?
2023. máj. 14. 17:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy benne biztos, akkor talán orvoshoz kéne fordulni.
2023. máj. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Vendégségbe voltunk. Ott volt a kisgyereknek herpesz vírusa, hasonló tünetekkel, de neki hólyagos volt belül a szája. Nekem a mandulam fajt, voltam orvosnal antibiotikum és rá egy napra kezdett el a szam fajni belül. Hólyag nincs, de nem birok enni annyira fáj. Ebből gondolom, hogy tőle van
2023. máj. 14. 18:12
 5/5 anonim ***** válasza:

A herpesz az vírus, és antibiotikummal nem kezelhető. Tehát valamilyen bakteriális nyavajád volt.

A herpesz több helyen is ki tud jönni, pl. legjellemzőbb az ajkakon, néha a torkon (nem mandula, hanem torok környéke, főleg szájpadlás felőli oldalon). Esetleg a szemérem testen is. De olyat, hogy ínyen megjelent volna nem láttam még.

Ha sebes a szád és fehér folt van az adott helyen, akkor valószínűleg seb keletkezett az adott helyen: ráharaptál/forrót ettél/felsértette valami és a szájban lévő baktériumok miatt elfertőződött. Ezt érdemes rendszeresen fetőtleníteni, pl. glyckosepttel ecsetleni egy fültisztító pálcika segítségével.

Ha nem ilyesmiről van szó, akkor menj vissza az orvoshoz.

A herpesz vírus jellemzőan amúgy nem cseppfertőzéssel terjed, hanem ha mondjuk olyan evőeszközt használsz amit korábban nem mostak el rendesen és herpeszes ajkú valaki használta korábban.

Tehát valószínűleg a vendégségben kis eséllyel kaphattad el, ha csak nem csókoloztál/ettél-ittál az illető után.

2023. máj. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!