Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gumi óvszer esetén is kell...

Gumi óvszer esetén is kell aggódjak a HIV miatt?

Figyelt kérdés

Hali!

Úgy két hete egy tavaszi szombat este összegabalyodtam egy leányzóval, akit csak felületesen ismerek régebbről. Iszogatás után megjött a kedv, egy alaposabb megismerkedésre is. Gumit húztunk, de már az orális sexnél megvoltam, tehát az aktusig nem jutottunk el már. Erre nem sokra kiderült, hogy ő amúgy űzte az ősi mesterséget 2-3 évig. Na nem kőművest, hanem azt a másikat. Tervezek elmenni egy HIV szűrésre mindenféleképpen, csak még az ablakperiódus felénél ha járok kb. Agyhalottak, és debilek kérem ne írjanak. Nyilván mindig ott van az esély. Ilyen esetbe mennyi lehet annak az esélye, hogy valami komolyabbat rám aggat a másik fél? Köszi előre is!



2023. máj. 28. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
elvileg a gumi véd, viszont orális aktusnál ki tudja hogy milyen betegségre lehet számítani gumi nélkül. én gumi nélkül orálisan ilyen nővel nem tenném
2023. máj. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gumiban történt az orális sex is
2023. máj. 28. 18:53
 3/7 anonim ***** válasza:
#1 vagyok .akkor nem lehet baj
2023. máj. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem tudják, de a HIV egyébként is nagyon alacsony fertőzési képességű. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy hülyének kell lenni, de összetettebb annál, mint sokan gondolják.


Amivel nagy biztonsággal el lehet kapni:

1. Vérátömlesztés

2. Intravénás tű gyakori átadogatása.


Amivel egy akut fázisban lévő személytől nagy eséllyel el lehet kapni:

3. Anális szex passzív fél


Amivel egy akut fázisban lévő személytől talán el lehet kapni:

4. Agresszív hüvelyi szex

6. Hüvelyi szex méhnyak, hüvely, vagy pénisz sérüléssel


A krónikus fázisban lévő személlyel való kontaktus során már sokkal kisebb az esély, sőt nagyon kicsi.

Anális fogadó oldalon még úgy is magas az odds.



Jobban aggódnék egyéb betegségek, pl. a hepatitis bizonyos fajtái miatt. Pl. a B, az extrém fertőzőképes. HSV, HPV, herepszek, gombák, baktériumok...szemölcsök.


Óvszerben minden szempontból kb. 0 az esély.

2023. máj. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha az óvszer nem szakadt ki, nincs félni valód. De a hölgy múltját ismerve mindenképp menj el szűrésre, és ne csak HIV-et nézess.
2023. máj. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem szakad ki, vagy csúszik le, akkor nem kell aggódnod. A vírus nem tud átmenni rajta.
2023. máj. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Piros foltok vannak a makkomon, berezeltem én is elmentem bőr és nemi beteg gondozóba ott megcsinálták az összes vizsgálatot, amire az eredmény mindegyikre negatív lett. Ezután jött a HIV/Hepatitis/Szifilisz vérvizsgálata nagyon ideges voltam amíg a bőrgyógyászhoz nem jött meg eredmény azt ott derült ki az összes szintén negatív, azt kiderült nem volt köze az aktushoz mert végig gumiban történt és nem szakadt ki és nem esett le. :)
2023. jún. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!