Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltás ellenőrzésére IgG...

Oltás ellenőrzésére IgG vérvétel teszteket érdemes megcsinálni?

Figyelt kérdés

Ezeket lehet fizetős vérvétellel tesztelni:


Morbilli vírus IgG

Mumps vírus IgG

Rubeola vírus IgG


Hepatitis A vírus antitestek (IgG, IgM)

Anti-HBs antitest


Varicella zoster vírus (VZV) antitestek (IgG, IgM)


Nem olcsó, kb 50e összesen.


- 41 éves vagyok

- MMR-t én még nem kaptam, hanem 1db Rubeola oltást kaptam (9 évesen) és 2db Morbilli oltást kaptam (1 és 11 évesen)

- Arra nem emlékszem hogy voltam-e mumpszos

- Hepatitis A+B-ből 10 éve vettem fel a Twinrix oltásokat (3db)

- Bárányhimlő oltást nem csináltattam, úgy emlékszem gyerekkoromban átestem rajta


Érdemes megcsináltatnom ezeket a teszteket?

Megbízható eredményt adnak?


MMR oltást érdemes felvennem, ha valamelyikre negatív eredményt adna az IgG teszt(nem védett)?



2023. szept. 30. 07:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A hepatitis A oltással oltottak, mert olyan országba utaztam, ahol ez reális veszélyt jelent. Nem volt mellékhatása.
2023. okt. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
30%

A vérvételeknél érdemes ellenőrizni az:

CK (kreatin-kináz)

Laktát dehidrogenáz (LDH)


Ha magas, ui. az a szívizom gyulladásnak a jelei, melyek az mRNS oltások mellékhatásainál egye gyakoribb tünet. Ha időben észre veszik pld. vérvételnél akkor akár a hirtelen halál szindróma is megelőzhető.

2023. nov. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Ypszilon1980 ***** válasza:

A kreatin-kináz önmagában nem jelent szívproblémát egyáltalán, csak ha a CK-MB is magas.

Felnőttként én Hepa-B-t kaptam már kb. 15 éve és még mindig védett vagyok, évente van ellenőrizve. Nálam (ffi) kötelező évente:Hepa-B, Hepa-C, szifilisz, HIV 1-2, CMV, ami jó ha megvan és van egy negatív lelet, de nem fizetnék érte sosem.

febr. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
58%

12-es, ha te tudnád, hogy mi minden megemelheti ezeknek az enzimeknek a szintjét! Nem írnál ilyen hülyeséget.

Ezen kívül, ezek alap laborvizsgálatok. Aki volt bármi okból laborban, annak szinte biztos, hogy megnézték.

márc. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kicsit eltértetek a témától:

Oltás ellenőrzésére IgG vérvétel teszteket érdemes megcsinálni?

márc. 7. 17:31
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha kíváncsi vagy rá valamilyen ok miatt, hogy van-e ellenanyagod, vagy külföldi tanulmányokhoz kérik, akkor igen. Ha nem vagy kíváncsi erre, akkor nem.
márc. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A hepatitis B és C elleni antitestnek van jelentősége.

A hepa-B elleninek azét, hogy lásd, van-e még védettséged az oltás révén. Vannak, akiknél ez idővel lecsökken. Ez akkor jó, ha pozitiv.

A hepa-C ellenit pedig azért, hogy megfertőződtél-e esetleg valaha a hepatitis C vírussal. Mivel abban a hepatitis C fertőzés egy később kialakuló májtumor kockázatával jár. Ez akkor jó, ha negatív. Átlagos életvitel mellett, ha nem tartozol rizikócsoportokba, várhatóan negatív is lesz. Ha mégis pozitiv, akkor viszont érdemes elmenni egy máj-ambulanciára (vagy gasztroenterológiára).

Hepatitis A ellenit talán akkor érdemes nézetni, ha éppen most utaznál olyan országba, ahol megfertőződhetsz.


Bárányhimlő elleni antitest titert esetleg annak érdemes nézetni, aki úgy gondolja, hogy bárányhimlős gyerekekkel kerülhet majd kapcsolatba (elsősorban a sajátjaival vagy azok kis barátaival), és eléggé biztos benne, hogy nem volt bárányhimlős gyerekkorában. Mivel a felnőttkori bárányhimlő eléggé kellemetlen és sokkal kockázatosabb, mint gyerekkorban. Viszont, mivel már oltják ellene a gyerekeket, egyre kevésbé valószínű, hogy ettől félni kellene. Esetleg külföldön, nem tudom ugyanis, más országokban mi a helyzet.


A kanyaró kezd újra megjelenni, Mo-on nem, mert itt jó az átoltottság, de azokban az országokban, ahol nem kötelező, már előfordulnak kisebb járványok, szóval, ha külföldön jársz sokat, esetleg érdemes megnézetni, de azért, szerintem még ott sincs igazán komoly esélyed megfertőződni.


A többinek inkább csak a kíváncsiságod kielégítése végett lehet jelentősége.

Főleg, mivel ezek a fertőzések már eléggé ritkán fordulnak elő, különösen nem Mo-on.


Összefoglalva, szerintem a hepatitis elleni antitest titereket érdemes megnézetni.

márc. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!