Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vitaminokat tudtok ajánlani?

Vitaminokat tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Sokan ajánlották, a háziorvosommal együtt, hogy kezdjek el vitaminokat szedni.

24L vagyok, mostanában valahogy legyengültem, gyorsan hízok, fogyok, rettenetesen hullik a hajam és a bőröm is elkezdett megváltozni. Voltam kivizsgáláson, szerencsére nincsen bajom, csak valamiért gyengült az immunrendszerem.

C,D, multi és haj, köröm,bőr vitaminokat ajánlottak, de a doki nem mondott márkát és nem is szed egy ismerősöm se. Szóval ha valaki szed/szedett már jó c, d, multi illetve haj, köröm, bőr vitamint, nagyon megköszönném ha elmondaná melyiket éri meg megvenni.

Leginkább gumisra gondoltam, állagot nézve, nem szeretek tablettákat bevenni, de a szopogatóssal sincs bajom:)

Köszi előre is!


2023. nov. 6. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Elsőre én inkább a táplálkozáson és életmódon próbálnék javítani, ha az nem hoz hónapok alatt változást, akkor esetleg mehet a pótlás.

Normál esetben az embernek az ételekkel kellene bevinni a vitaminokat, illetve a napi 2-3 liter víz fogyasztása, a rendszeres tesmozgás sem elhanyagolható.

Nem azt mondom, hogy felesleges vitaminokat szedni, de indulj az alapokról.

2023. nov. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Futok, edzőterembe és úszni is járok, emellett egészségesen étkezem. Odafigyelek a legtöbb dologra körülöttem az egészségem kapcsán, viszont eddig csak néha szedtem multivitamint, ha beteg voltam és kellett.

Ez most más, ezért van szükségem rájuk:) Azért köszi

2023. nov. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is futni járok és egészségesen eszek hosszú évek óta. Nagyon odafigyelek magamra egyébként, szóval ennél jobban nem tudok hova változtatni már.
2023. nov. 8. 09:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Vitaminokat? Irány veteményest művelni! Ha panelban laksz városban, akkor nem tudsz persze, de ha van földed családi házban, ki ne hagyd! Ott tiszta, vegyszermentes módon tudod kitermelni a legjobb és legvitamindúsabb zöldségeket. Mellé ültetni lehet gyümölcsfákat, bokrokat, amik jól hoznak és értékesek. Én tavaly homoktövissel álltam elő. A szintetikus tabletták ezeket nem pótolják...
2023. nov. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tanyán lakom kisváros mellett, saját zöldséges kertem van és mivel egészségesen étkezem rendszeresen kapok a szomszédok melegsátrából gyümölcsöket ilyen időkben is, viszont ettől függetlenül ajánlották a vitaminokat. Nem azt mondták ültessek el még két zöldséget, hanem hogy szedjek melléjük vitamint.
nov. 13. 11:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Szintetikus szart minek? Tele van káros anyagokkal! Megtermelheted saját földeden ami hasznos, erre te a szervezetedbe akarsz vinni káros anyagokat mellé? Eszem megáll...
nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Doktor vagy? Mert ha igen beszélgess el az enyémmel. Ha nem látsz bele, nincs papírod arról mi van a vitaminokban, nemigen kellene ugatnod. Véleményem szerint az orvosok nem “káros” anyagokay akarnak egy legyengült szzervezetbe juttatni:)

Másfelől, ha a kommenteim olvasnád tudnád, hogy a saját földemen is terem és képzeld, meg is eszem! De van amelyik szervezetnek ez nem elég, lásd itt vagyok én:)

nov. 13. 20:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!