Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kell az orvosi beavatkozás...

Kell az orvosi beavatkozás tüszős mandulagyulladásnál?

Figyelt kérdés
Kb. múlthét hétfőn fájt mind a 2 mandulám, 3 napig szinte semmit nem bírtam meginni csak a vizet és az ivósjoghurtokat, alig tudtam beszélni és nagyon termelődött a nyálam. Ez a 3. nap után nagyon hamar helyrejött és gyors ütemben meggyógyult úgymondva. És most pénteken visszajött de nem annyira fáj mint azelőtt illetve nem mind a két mandulám hanem csak a bal oldali. A nyelvem lepedékes, ahogy megnéztem eléggé nagy a duzzanat a mandulámnál és nehezen nyelek de mivel a jobb oldali nincs gyulladásban kicsit könnyebb mint nyelni mintha mindkettő be lenne gyulladva. A tünetek alapján szerintem tüszős mandulagyulladás lehet de még nem voltam dokihoz vele. Ezzel mindenképpen menni kell? Attól félek hogy valami tályog lesz belőle mert bárhol rákerestem ezt írják. Volt már nektek ilyen? Mi lett a vége? Gyulladás és fájdalomcsillapítót szedek rá illetve torokspayt használok, ezek valamennyire enyhítik ideig óráig. Köszi ha segítesz.
2023. nov. 27. 09:20
 1/2 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem vírusos akkor teljesen csak az antibiotikimtól fog meggyógyulni, azt pedig doki tudja felirni ha szuksegesnek latja
2023. nov. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem egy időben gyakori volt, mindig kellett rá antibiotikum.
2023. nov. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!