Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valószínűleg tüszős mandula...

Ha valószínűleg tüszős mandulagyulladásom van, akkor mindenképp házi orvoshoz kell mennem? Vagy mehetek fül orr gépészetre is?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy holnap homeofficeolok és a házi orvos délelőtt rendel, viszont elég messze lakom a házi orvosomtól és így betegen nem szeretnék egész délelőtt utazni. Viszont a szakorvosi rendelőintézet itt van a szomszédban, és egyszerűbb lenne nekem oda átmenni munkaidő alatt.


Belenéztem a torkomba, gennyes a mandulam és hőemelkedésem is van, fixen mandulagyulladás.


Ilyesmi problémával mehetek fül orr gépészetre vagy mindenképp házi orvos kell?



2023. dec. 3. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Oda nem kell időpont?

Beutaló nem, de szerintem időpont igen...

2023. dec. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
A házi orvosnál még az nap sorra kerülsz.A gégészeten meg ídőpontot kell kérned .
2023. dec. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Amíg nem jutsz el orvoshoz, egyél sok fokhagymát, igyál mézes/gyömbéres teát, vagy esetleg egyél fagyit, azt szokták mondani, hogy ez segít (nekem a fokhagyma tényleg szokott). Nem hiszem, hogy a fül -orr gégészeten örülnének neked, ha odamennél betegen, és tényleg kell időpont, szóval az nem jó ötlet.


De amúgy nálunk lehet írni emailt az orvosnak, ha elmondod mi bajod, szerintem ír fel neked gyógyszert (nekem írt fel antibiotikumot fogfájásra, és csak egy emailt írtam).

2023. dec. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akut esetekkel lehet időpont nélkül is menni az itteni sztk-ba (pár hónapja fülcsengéssel mentem, akkor az volt begyulladt - akkor is időpont nélkül)
2023. dec. 3. 21:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp a fül-orr-gégészetre menjél, a házi orvosod is oda irányítana, a fül-orr-gégész a szakorvos. Nem kell beutaló, időpont sem, a sürgős eseteket mindig behívják.
2023. dec. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!