Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem sok a napi 1000 mg C...

Nem sok a napi 1000 mg C vitamin szedése?

Figyelt kérdés

Pár napja el kezdtem szedni a napi 1000 mg C vitamint, de nem egyszerre szedem be, hanem ketté osztom, mert mondták hogy nem jó ha hirtelen a szervezetbe jut nagy mennyiségű C vitamin.

Pontosabban egy kapszulában van 500 mg, így reggel egy és este egy.


dec. 12. 18:09
A kérdező szavazást indított:
Nem
Nagyon sok
Kevés
6 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
De. Minek szeded?
dec. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Influenza ellen, gyenge az immunrendszerem, mindennap gyümölcsöt nem ehetek mert hasmenést okoz stb.
dec. 12. 18:32
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

"A WHO hivatalos ajánlása szerint minimum 75 mg egy felnőtt nő és 90 mg egy felnőtt férfi napi C-vitamin adagja."


Szerintem ennek a duplája maximum.

dec. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
28%

Hát kifejezetten influenza ellen a legegyszerűbb az oltás 😅 Mondjuk az más ellen nem véd.

Viszont a C vitamin szükségletet jobb lenne akkor is ételből megoldani. Meg igazából kb mindent.

dec. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Veseproblémásoknak, gyomorproblémásoknak nem jó, nekem sajnos mindkettő, 200mg fölött fáj tőle a vesém és nem bírja a gyomornyálkahártyám. Ha nincs bajod tőle, szedjed.
jan. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!