Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha köhögés is van a megfázássa...

Ha köhögés is van a megfázással akkor már lehet antibiotikumot szedni?

Figyelt kérdés
jan. 4. 08:22
1 2
 11/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Oké, de neked akkor is orvossal kell konzultálni, mert fel kell írnia, vény nélkül nem tudsz AB-hez jutni.
jan. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A bélflórádat szünteti meg ami szintén az immunrendszer része.

A hozzád hasonlók miatt alakulnak ki rezisztenciák.

Ezért is szigorúan vényköteles, állatoknál is.

Normális ember nem szed antibiotikumot hacsak nem muszáj.

jan. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

jesszus, olyanok szednek antibiotikumot, akik 1. hozzá se értenek, 2. nem is kene szedniük...

Ahogy előttem írják: bakteriális fertőzésre hat, a vírusosra nem. ha neked vírusos van baxhatod te az antibiotikumot és csak lenyúzza az immunrendszered. ez orvosilag van így, ha tetszik, ha nem. a 70+-okat ne emlegesd, ők nem a mai korban nőttek fel, de nézd meg a mostani generációt. ülnek a gép előtt, levegőn elvétve vannak, nem ugyanaz, mint kint dolgozni meg mozogni. én utoljára kb 20 éve vettem be antibiotikumot. a koronavírus 2 éve 5 nap alatt átment rajtam es már top voltam. a sima megfázás, nátha sok pihenéssel, teaval, es vitaminnal gyorsan gyógyítható. ha 7-10 napon belül nem múlik, akkor szoktak gyanakodni bakteriális fertőzésre és adnak antibiotikumot. addig totál felesleges.

jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Sághegyi Péter ***** válasza:
100%
Az antibiotikum kizárólag baktérium okozta fertőzésre való. Nem mindegy, hogy melyik baktérium mert nem minden antibiotikum öl meg minden baktériumot. Vírus-fertőzésre az antibiotikum teljesen hatástalan. Arra vannak külön vírusölő szerek.
jan. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Senior Séf ***** válasza:
100%
12-es,végre valaki hallott már a bélflóráról.
jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
76%
Propolisz mindkettőre jó!
jan. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Majdnem 40 éves vagyok és az én életemben is szemmel láthatóan könnyelműbben adogatjak már az antibiotikumot.

Mikor 14 éves voltam, akkor kaptam először, de azért, mert tüdőgyulladással kórházba kerültem. Ott kitenyesztettek a vírust és azután adták rá megfelelő antibiotikumot. Ez elég komoly, életveszélyes helyzet volt, a kórházba kerülésem előtti héten 10 kg-t fogytam.

Addig a haziorvosok mindig tea/meleg italok, kopteto, max lázcsillapító szedésére biztattak, azt írták fel.

Azóta főleg az utóbbi pár évben azt veszem észre, hogy a haziorvosok ész nélkül felírják...! Tünetek bemondasa, vagy anélkül megadják. Ehhez hozzá jön, hogy plusz pénzt kapnak a gyártótól ("milyen jó", hogy kitermelődött ez a pénzéhes orvos réteg!).

Ennek következtében, mert az en orvosom is évi 3-4x felírta, jelenleg emésztési problémaval küzdök (hasmenés). Ehhez jön egy vissza-vissszatero bőrgomba. Ennyire legyengített és megölte a hasznos baktériumaimat is.

Egy ismerős ennél rosszabbul járt: szinte mindent kifosik egyből, amit megeszik. Különleges dietan van (a kiszáradás veszélye miatt) és így még él, de elég sovanyan.


Ezek tükrében, aki hülye, az szedje és fossa halálra magát.

febr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Ott kitenyesztettek a vírust és azután adták rá megfelelő antibiotikumot."

Vírusra antibiotikumot? Fasza!

febr. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Igazad van, elírtam!

De a lényeg, hogy mintavétel és tenyésztés alapján adták az antibiotikumot, nem bemondasra meg felületes vizsgálat alapján.

Egyébként manapság vírusra is felírják, úgy látom: pl. mikor külön kellett kérni a koronavírus idején a hatóságoknak a háziorvosokat, hogy ne írjanak föl antibiotikumot koronás betegeknek...

Meg mióta megy a "telefonos gyógyítás" azóta még érdekesebbek a dolgok. Ősszel lebetegdtem, szintén antibiotikumot kaptam. A tünetek alapján utólag úgy tűnik másodszor voltam koronás, csak most már nem tesztelt a dokim, érthetetlen módon. De mikor átbeszéltem vele, mert nem hatott az antibiotikuma és végül más gyógyszerre is szükség volt, elismerte, hogy lehet koronás voltam. És ilyen "lehet" diagnózisra id felírta az antibiotikumot!

febr. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!