Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Influenzánál ha nincs étvágyam...

Influenzánál ha nincs étvágyam az a jobb ha koplalok vagy ha leerőltetek valamit?

Figyelt kérdés
Felfordul a gyomrom az evés gondolatàtól viszont már attól is hányingerem van, hogy üres a gyomrom és nagyon korog. Tegnap reggeltől vagyok lázas (tegnapelőtt este ettem utoljára) köhögök, ízületi fájdalmaim vannak és zuborog a hasam is. Konkrét hànyingerem nincsen, inkább undor ha az ételre gondolok.
márc. 11. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Enni akkor kell (és akkor van értelme), ha éhes vagy és van étvágyad.

Lázas betegnek egyáltalán nem kell enni, csak inni.

márc. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Enni kell. Keveset. Lassan.

Pl nyammogj el egy kekszet. Sokkal jobban leszel. És az is lehet hogy utána meg is jon jobban az etvagyad.

(Nekem konkreran ez volt ma reggel. Etel gondolatatol is forgo gyomor, hanyinger. Ettem 2 falatot. Azt leeroltettem. Utána százszor jobban lettem. Es 10 percre ra megettem egy szendvixset)

márc. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbálj meg meleg levest, krémlevest, akár ilyen zacskósat vagy valami szószos tésztát - nekem ha szarul vagyok az ilyen könnyen csúszó, meleg, komfortkaják esnek jól, nyilván kevesebb, mint normális esetben, nem kívánok ilyenkor "normális" kajákat, szendvicset vagy húst, köretet stb.


Tejberizs, tejbegríz, zabkása gyümölccsel, ilyesmi szokott még jólesni.

márc. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs étvágyad, nem kell enni.

Onnan tudod, hogy jobban vagy, hogy lesz étvágyad.

A szervezetben hetekre elegendő tartalék van, ha nincs étvágyad, ne erőltesd.

Ha szomjas vagy, de "átesik" rajtad, akkor tegyél egy kis sót a vízbe. Nagyjából ennyi.

márc. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!