Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Orr csepp használata okozhat...

Orr csepp használata okozhat olyan hatást mintha valaki drogot használna?

Figyelt kérdés
Vagy csak nehéz leszokni róla? Mert tudom hogy vannak olyan gyógyszerek amik drog hatásúak és ezekről nehéz leszokni.

#Orr csepp
márc. 23. 16:40
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
59%
Úgy tudom lehet, de ahhoz legalább jó pár flakont kellene elhasználni hirtelen.
márc. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
70%

Nem drog jellegű elvonási tünetről van szó általában, ha jól tudom.

Eldugul az orr, nehezen kap levegőt, ami már az alvásban is zavarja.

Ezen segít mondjuk valamilyen orrcsepp, ami a duzzanatot lelohasztja, összehúzó, érszűkítő.

Ezután valaki mondjuk retteg már attól is, hogy elfogy a szer, elfelejti magával vinni vendégségbe stb. és megint bajba kerül, nem kap levegőt.

Arról nem beszélve, hogy a reklámozott vacakok hatóanyaga 7-10 nap után esetleg már orrdugulást okozhat, azaz pont fordított hatású sokaknál.

Van persze többféle összetétel, lehetőség is.

márc. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha csak naponta egyszer kétszer használja az orr cseppet akkor nem használhatja drogként.
márc. 23. 17:04
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem, az nem droghasználat.
márc. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
Van 3 ismerősöm is, akik kiskortól használták. Ma már nem tud élni nélküle. Folyton orrdugulása van akkor is ha nem beteg, így mindig használja. Én sohasem használtam, és nem is fogom, mert nem akarom idővel én is folyamatosan használni.
márc. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mentálisan semmilyen hatást nem okoz sem az orrcsepp se az orrsprayk.

Ez úgy van hogy valami okból használja az ember pár hétig, és aztán fizikailag alakul ki a függőség. Utána amikor nem használja akkor el lesz dugulva az orra, és aztán minél többet használja annál jobban hozzászokik. Egy idő után pedig éjjel-nappal fújni kell, mert ha nem akkor nem kap az illető levegőt..


Na most drogként ilyen szereket nem használnak, mert nincs benne olyan hatóanyag ami hatást váltana ki. Amit használnak és a legközelebb áll ehhez az a robitussin (dextrometorfán) de azt is ritkán mert elég húzós mellékhatásai vannak.

márc. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként pl Amerikában van már ketaminos orrspray is, ami nálunk is elérhető a feketepiacon (bár ezt nálunk inkább kiforralják és porként adják el a dílerek). Ez viszont drog, de ezt akik használják tudják is. Amerikában is csak súlyos depresszió kezelésénél használják. Tudom nem erről szólt a kérdés de érdekességképp még megemlítettem, mert így látható hogy létezik a világon valóban drog hatású orrspray is.
márc. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!