Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szoktátok fertőtleníteni a...

Szoktátok fertőtleníteni a bevásárlókocsik fogantyúját?

Figyelt kérdés

Jobban a covid óta figyelek és zavarnak ilyen baktériumokhoz, vírusokhoz kapcsolódó dolgok. Itthon nem annyira elterjedt dolog pl. a bevásárlókocsik, kosarak fertőtlenítése, de külföldön jobban van ennek hagyománya. Titeket zavar vagy szoktatok rá gondolni, hogy azon napon hány ember igénytelen ember fogdosta meg azt a bevásárlókocsit, bankkártya terminált vagy érintőképernyőt a boltban?

Válaszokat előre is köszönöm!


ápr. 8. 07:40
1 2
 1/14 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Nem. Eddig még nem kaptam el sem a pestist, sem a kolerát.
ápr. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, teljesen fölösleges. Gondolom, nem nyalogatod a fogantyút, nem kapod be a kezed a boltokban, otthom meg kezet mosol
ápr. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kezemet szoktam miután bepakoltam a kocsiba.
ápr. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha valamit fertőtlenítek akkor az a kezem.

Azt se folyamatosan, hanem időnként, főleg evés előtt.

Egyébként ilyen megfontolásból mindent fertőtleníteni kellene magunk előtt. A kilincset,pénzt stb. de ez már beteges lenne és az immunrendszerünket se tartaná edzésben.

ápr. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Eszembe nem jutna fertőtleníteni, legfeljebb a kérdező után. Nem e ragadós a hülyeség.
ápr. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Már mint a bevásárló kocsiból sajátomba.
ápr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem
ápr. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem, inkább arra figyelek, hogy a utána a kezemmel ne fogdossam az arcom, szám, az utcán pl. ne egyek a koszos kezemmel, vagy ha mégis pl. péksütit, akkor azt úgy fogjam a zacsival, hogy a kezem ne érjen hozzá az ételhez stb. Ha valahová beülünk enni, akkor meg úgyis elmegyek mosdóba, kezet mosok és/vagy kézfertőtlenítés (mindig van nálam alkohols gél és kendő).


Ha hazaérek a kutyám üdvözöl, szóval utána mindenképpen alaposan kezet mosok. Most terhes vagyok, annyit szigorítottam, hogy ilyen pumpás alkoholos géllel fertőtlenítem a kezem kézmosás előtt, ha kintről jövök, de azért igyekszem nem paranoiás lenni.

ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Engem akkor zavar ez a dolog, mikor pékárut kell berakni a tasakba, mert szerintem bénán van megoldva sok boltban, hogy kb 3 kéz kéne, 1 amivel nyitva tartom az ajtót 1 amivel bepakolom a tasakba a pékárut és 1, amivel tartom a zacskót.


A fertőtlenítő nem lenne rossz, bár nem tudom, azokról is volt most pár érdekes cikk, szóval nem is tudom mi a jobb:)

ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es: milyen hely az, ahol KÉZZEL lehet bepakolni a pékárukat a zacskóba???? FElénk tilos, csak csipesszel szabad - jogosan
ápr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!