Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sajnos eléggé félek a betegség...

Johannavajna kérdése:

Sajnos eléggé félek a betegségektől. Állandóan fertőtlenítek meg minden. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

ápr. 14. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Fertőtleníts tovább.
ápr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Fordulj pszichológushoz
ápr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Én ous állandóan fertőtlenítek. Nem érzem, hogy ez baj lenne.
ápr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Hipózd ki a domestost! 😉Viccet félretéve, nem kéne ennyire túlfertőtleníteni, mert nem lesz normális védekezőképessége a szervezetednek.
ápr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

#4 igazat írsz, de ez a tisztaságmániasoknál nem ilyen egyszerű.

Ágnes asszony szindrómának hívják, lelki eredetű.

Nekem is volt sajnos. Kigyógyultam.

Kerdező, keresd magadban mi az, amiről úgy gondolod, hogy lelkiismeret furdalást okoz es megbantad, bánod most is.

És keress pszichológust.

ápr. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Egy kisállat segíthet, lehetőleg egy olyan ami jó sok koszt csinál. Egy bizonyos pont után nem fog menni a makulátlanra takarítás és bele fogsz törődni.
ápr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Remélem sikerül elengednem ezt
ápr. 15. 09:48
 8/9 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:
Tedd fel magadnak azt a kérdést, hogy mi az oka,hogy ezt teszed? Ennyire félsz a betegségektől?S ha igen,ezt mi váltotta ki?S ha ez is meg van, próbálj meg úrrá lenni a késztetésen ... S fordulj szakemberhez....Sok sikert!;)
ápr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Lehet durvának hangzik de nekem ez bevált repülési pánik ellen.


Képzeld el sokszor hogy egyszer nem fertőtlenítesz, bekapsz valami bacit, megbetegszel és meghalsz. Közben próbáld elfogadni, hogy ez így rendben van, hiszen egyszer így is úgy is eljön. Mihelyst megbékélsz ezzel a tudattal, és eljutsz oda hogy bármelyik pillanatban kész vagy meghalni, de addig is élvezed az életedet amíg csak tudod, de durva ragaszkodás nélkül, akkor el fog múlni.


Én a repülőszerencsétlenséget képzelgettem el ill. fogadtam el, és már nem félek.


Szerintem minden pánik és irracionális félelem mögött eltúlzott halálfélelem van amire elfogadás és megbékélés a gyógyír. Nehéz, de megéri.

ápr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!