Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valakinek valószínűleg van...

Ha valakinek valószínűleg van autoimmun betegsége, arra hogyan jönnek rá az orvosok és milyen vizsgálatokat kell elvégezni az illetőn?

Figyelt kérdés
Melyek az alapvető vizsgálatok ilyen esetben?

ápr. 16. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos nem ilyen egyszerű, nincs olyan vizsgálat, ami kimutatja az összes létező autoimmun betegséget.


Mondom a saját két példámat: sok hasmenés után volt béltükrözésem, vérvételem, ezek kimutatta a colitis ulcerosa betegséget, ami autoimmun gyulladás.


Évekkel később voltam pajzsmirigy vizsgálaton (pajzsmirigy panel vérvétel, pajzsmirigy ultrahang), ami kimutatta a Hashimoto autoimmun betegséget.


Szerintem érted a példámból, hogy mindkét autoimmun betegségem máshogy derült ki, egyik sem "csak" vérvétel volt, hanem valami plusz vizsgálattal együttesen lett igazolva az autoimmun betegség.


És ez csak két példa, rengeteg autoimmun betegség létezik még a világon.

ápr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ha van bármi tüneted, irány a háziorvos, vagy speciális orvos, ő majd kér az adott testrészre, belső szervre vizsgálatokat. Lehet, hogy sima betegség okozza, és lehet, hogy autoimmun.


Például emésztési gondok, akkor irány a gasztroenterológus. Ha hormonális gondok, akkor az endokrinológus. Ha bőrtünet, akkor bőrgyógyász.

ápr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

Én még tizenéves voltam, mikor rejtélyes módon, majd hiszitek vagy sem, rá pár napra, be is bizonyosodott a pikkelysömör - ami köztudottan autoimmun betegség.


Nálam úgy derült ki, hogy végeztek egy komplex hasi és kismedencei UH-t, majd látták, hogy a lépem megnagyobbodott enyhén. A dokinő (endokrinológus)nem ment véletlenre, mondta hogy ennek valami oka van, kell egy teljes labor, majd a Neutrophil érték magas lett, majd abból úgy gondolta, hogy egy autoimmun betegség állhat a háttérben, mert ezen érték illetve a lép gyakran, valami gyulladásos folyamat, és vagy autoimmun betegség alatt mutat eltéréseket.


Sejtette hogy pikkelysömör lehet, de csak a családi kórelőzményből. Eltelt egy pár nap a vizsgálat után, aztán a térdemen elkezdett kialakulni maga a betegség jellemző egyik fő tünete.

ápr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!