Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért írt fel a háziorvosom...

Miért írt fel a háziorvosom antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Múlt héten csütörtökön és pénteken fájt a torkom, utána elmúlt a fájdalom, és mára (kedd) főképp csak alig észlelhető, kaparó érzés maradt. Ezenkívül hőemelkedésem, orrdugulásom és köhögésem van/volt. E-mailben kértem tegnapra és mára táppénzt. Ma bementem a papírért, de végül vizsgálatra is be kellett mennem. Megnézte a torkomat, és azt mondta, kezdődő tüszőket lát, ezért öt napig napi két antibiotikum tablettát kell szednem.

Nem vagyok orvos, de azt látom, hogy nincs tüsző a torkomban, pusztán csak pirosság, illetve, a tüszős mandulagyulladás tünete az erős (!) torokfájás, de nekem még múlt hét végén se fájt erősen, nemhogy ma. (Ma már szinte semmi fájdalom nincs, tehát határozottan javulófélben van.) Megvettem az antibiotikumot és hozzá probiotikumot tök drágán :(

, de nem tudom, elkezdjem-e szedni, mert a közérzetem+ a tüneteim nem indokolják szerintem, és mert tudom, hogy az antibiotikumot - ha csak lehet - kerülni kell.

Rendes amúgy a háziorvosom, de nyolc éve pl. nem ismerte fel a mononukleózis fertőzésemet (tüszős mandulagyulladásnak hitte), és totálisan feleslegesen kezdett el velem antibiotikumot szedetni.

Azóta talán egyszer voltam nála, tehát nagyon ritka "vendég" vagyok (lekopogom), az immunrendszerem ellenálló.


Ti a helyemben elkezdenétek szedni? Lehet tüszős mandulagyulladásom torokfájás nélkül??



ápr. 30. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha semmilyen tüneted nincs már, akkor én nem szedném.

Ha a leírt tünetek (köhögés, orrdugulás, hőemelkedés) még mindig vannak, akkor szedném.

Az antibiotikum pedig nem ördögtől való, sajnos sokan már akkor sem írják fel, ha szükséges lenne, és így sokkal komolyabb lesz egy nem is annyira durvának indult megbetegedés.

ápr. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! A torokfájás nincs már, a többi tünet igen, de teljesen múlófélben. (Úgy, hogy természetes módon - pl. gyömbéres tea, inhalálás - kúráltam magam, Aspirint pedig csak akkor vettem be, ha lázközeli volt a testhőm.

Ő az antibiotikumot azért írta fel, mert látott a torkomban tüszőket, és szte ez tüszős mandulagyulladást jelent, de sztem téved, hiszen akkor fájnia is kellene. Én amúgy csak pirosságot látok...


Kár, hogy jó drágán megvettem. :( Sztem várok pár napot, és ha fájni kezd a torkom, elkezddm szedni, de a semmird nem...

ápr. 30. 13:46
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezzel az erővel meg sem vettem volna.
ápr. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlen írta fel. A tüszők most még nem fájnak de aztán fognak, gyulladnak, továbbterjednek. És mivel baktérium okozza, nem fogja semmi elmulasztani. Kezdd el beszedni az antibiotikumot (és szedd is végig!)
ápr. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%
Hogy teljesen kitisztuljon a szervezeted,ne járj már a nyakára.
ápr. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!