Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől lehet ez a furcsa...

Mitől lehet ez a furcsa köhögési inger?

Figyelt kérdés
Néha napján jön csak elő. Fogalmam sincs, h. mitől vagy miért. Úgy néz ki ez az egész, hogy egyszer csak azt érzem, de mindig csak a bal oldalon a torkomban (jobban nem tudom megfogalmazni) mintha csikizné valami...és iszonyatos köhögési inger jön rám, egyszerűen nem tudom visszafojtani, nagyon erősen köhögök de még akkor sem múlik el. Általában mindig kitapintom és ha hozzáérek, mintha a manduláimat vizsgálnám még erősebb lesz az inger. Ha próbálom mégis visszafojtani, úgy érzem mintha összeszűkülne a torkom, nem kapok levegőt, ömlik a könnyem, és amiért olyan erősen köhögök egy enyhébb hányási ingert is érzek:S mi ez az egész? vkinél van még ilyen? köszi előre is.
2010. nov. 11. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
ez attól lehet,hogy régebbi megfázásból maradtak bacik.Ha ez a helyzet,akkor erősebb antibiotikum megoldaná a problémát.Viszont lehet régebbi tüszős mandula gyulladás miatt is.Írass fel gyógyszert és rendbe jössz.Addig pedig negrót vagy más mentolos cukorkát szopogass,ha érzed,hogy jön a köhögés.
2010. nov. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen sokszor vagyok beteg, így pl., h. megfázom, köhögök tüsszögök...és tüszős mandulagyulladásom is volt, így van...

rendben majd veszek vmi mentolos dolgot...köszi

egyébként amióta kiírtam a kérdést megint volt egy ilyen, meg előtte is:S megőrülök

2010. nov. 11. 11:18
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem is ez van..főleg buszon, stb, na akkor le kell szállnom.

igaz ritkán, és főleg megfázás után. nem kell felköhögni semmit, csak az inger, és ha elfojtom, akkor könnyezek, aztán pl tüsszögni kezdek.

hiába iszom stb, nem enyhül.

neked is hasonló van?


kaptam antibiotikumot, meg allergia gyógyszert, azt mondta a doki hogy megfázás után maradt vmi a légcsőben ami birizgál, a régi dokim is azt mondta hogy allergiás reakció -> kalcium is enyhíti meg allergia elleni szirup.

2010. nov. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
jaja, nekem is hasonló igen, bár én tüsszögni akkor nem szoktam, de szerintem is ugyan az lehet...:(:) dokinál még ezzel nem voltam, úgyh. erről nem tudok mit mondani, nem szedek rá semmit egyelőre:) de azt hiszem ellátogatok a közeljövőben, vmit már kezdeni kéne ezzel:S
2010. nov. 11. 11:36
 5/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok, nekem pár hetente / havonta fordul elő.


és ha meghűlök, akkor utána hetekig köhögök még, de csak az inger van, nincs mit köhögni :-S

2010. nov. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nálam sem túl gyakran, de rendszeresen, szóval nálam is mondjuk havonta egyszer max. kétszer de az mindig megvan... és nekem sincs mit felköhögni csak az inger:S
2010. nov. 11. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!