Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van értelme a különböző...

Van értelme a különböző vitamintabletták szedésének? Vagy csak ez is egy marketing fogás, hogy fölösleges dolgokra költsünk.

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

A mai élelmiszerekben tizedannyi tápanyag (nem kalória) sincs, mint 20-30 éve volt. Ezért, ha nem akarunk hiánybetegségekben szenvedni, akkor szükség van a megfelelő táplálékkiegészítőkre.

Szerinted mitől van annyi allergiás, gyenge immunú influenzahajlamos, asztmás stb stb ember?

2011. jan. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

A normális vitaminoknak van értelme pl scitec multi pro.

De pl a centrum és bereklámozott társainak minimális a vitamintartalma.Külföldön nem is kerülhetnek forgalomba,mert ugyanolyan csalásnak számít,mint a top shop-os termékek.

2011. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem támogatom ezeket a vitaminokat.Számomra elég ijesztőek pl. a valószínűtlenül narancssárga C-vitamin tabletták,telenyomva színezékkel,szorbittal meg hasonlókkal.Akkor inkább egyél vitamintartalmú gyümölcsöket.A szervezet által nem előállítható vitaminokon kívül pedig fölöslegesnek tartom (persze ha hiánybetegség áll fenn,nyilván indokolt) a mindenféle vitaminok,˝ásványi anyagok meg nyomelemek˝ bekapkodását.Egy idő után a szervezet elfejeti,hogy is kell előállítani őket.Akkor pedig sokkal rosszabb a helyzet,mintha nem is szedtél volna semmit.
2011. jan. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell szedni. Aki sok gyümölcsöt,zödségeket eszik,tejet iszik,az nem lesz vitaminhiányos. Ahogyan az idős emberek sem vitaminhiányosak.

Az allergia oka pedig nemcsak a sok tartósítószernek köszönhető. Már a terhesség alatt is mindenféle gyógyszereket,homósbogyókat szednek az anyukák. Tejet és normális ételek közül pedig sokat nem "szabad" enniük.

Amikor a baba megszületik,akkor CSAK tápszert kaphatnak,mert minden természetes ételről az állítják,hogy a babák gyomra nem tudja feldolgozni! Anyáink és mi is feltudtuk dolgozni a tejet stb. Az immunrendszer nem tud megerősödni,ha későn kerül kapcsolatba a természetes ételekkel. Arról nem is beszélve,hogy a piciket is gyógszerezik. Ha jön a foga,ha lázas,akkor kell neki gyógyszer. A porallergiáért nagymértékben felelős a túlzott higiénia is.

Az embereknek a józan eszükre kellene hallgatni, a propagandák helyett.

2011. jan. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak esszel. Nezzd meg mibol all egy tipikus napi etkezesed es keresd meg hogy a fo vitaminokbol (A, B6, B12, C, D, E) mi az ami hianyzik es potold. Nincs ertelme tulzasba vinni.
2011. jan. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Egy idő után a szervezet elfejeti,hogy is kell előállítani őket."


Ezt a hülyeséget. A szervezet az nem felejt el semmit sem. Főleg, mert genetikailag van kódolva.


Kérdezőnek:

Javaslom olvasgasd Dr Márai Géza (Gödöllői Egyetem) kutatási anyagait. Több, mint 40 évig vizsgálta a táptalaj és a környezet állapotát. Megfigyelte, hogy a gyümölcsök és zöldségek tápanyag tartalma hogyan változik. Ma 5x annyi almát kellene megenni 10x annyi tejet kellene inni, hogy bevigyük a 40 évvel ezelőtti tápanyag mennyiséget.


Aztán döntsd el magad, hogy a gagyi élelmiszer amiben semmi sincs, vagy egy normlis (nem béres, meg centrum meg stb) táplálékkiegészítő a drága.


A hiánybetegségek nem 1-2 hét alatt hanem évek alatt alakulnak ki. A szervezetnek elég nagy a tűrőképessége. És sokszor nincsenek különösebb tünetei, csak már ha nagy a baj.

Pl a Q10 előállításához kell 17 féle anyagnak lenni a szervezetben ha egy is hiányzik akkor már nem tud a szervezet Q10-et előállítani.

Ugyanez igaz az olcsó vitaminok esetében is. Pl a C vitamin felszívódásához nem elég csak maga a C vitamin. Ha a többi anyagból hiány van akkor nem fog tudni felszívódni, így nincs is értelme szedni a szintetikus 500-1000mg-os vackokat. Arról már nem is beszélve, hogy ezeket milyen műeljárásokkal hozzák létre. Egyszer hallgattam egy biológust arról beszélni, hogy milyen vitamint hogyan állítanak elő mesterségesen. Pl van amit valami férgek váladékából nyernek ki. NO COMMENT. Így persze sokkal olcsóbb előállítani, mint természetes módon.

2011. jan. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A saját tapasztalataimat tudom elmondani.

Ha nincs semmi baja az embernek, akkor elég lehet sok természetes táplálékot enni az egészség fenntartásához.

De ha megbetegszik, akkor segíthetnek a vitaminok. Ezek közül szigorúan azok, amelyeket organikus módon állítanak elő - többnyire a viszonylag olcsó, szintetikus gyógyszertáriak nem ilyenek.

Amikor például megfázok vagy elkap az influenza, egyfajta energia gyógymóddal és nagy adag organikus C vitaminnal (kétóránként 500 mg!) szoktam kigyógyulni belőle... Ezek a betegségek már nagyon ritkák nálam, és a korábbiak súlyosságának a töredékét sem érik el.

2011. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Marketingfogás? Részben az is, aki táplálékkiegészítőket forgalmaz, nyilván arról fog beszélni, miért van szükséged táplálékkiegészítőre, ahogy az ügyvédek a jogi segítség fontosságát hangsúlyozzák, a hentes meg a kolbászt propagálja, stb.

Egy kicsit azonban nézz bele jobban, miről van szó. Amikor találkoztál ezzel a kérdéssel, a tudatalattidra próbáltak hatni mindenféle trükkökkel, vagy inkább érveket mondtak? Én úgy találom, hogy az utóbbi.

01-13 19:01 és tegnap 06:35 például nagyon jó dolgokat írt. Nagyon jó szívvel tudom ajánlani dr. Hegedűs György könyvét (Elérhető egészség). Tőle hallotam azt a fogalmat, hogy "minőségi éhezés". Jóllaksz, de közben nem viszel be fontos tápanyagokat, mert már nincsenek benne az élelmiszeripari termékekben. Engem meggyőzött, és én rendszeresen eszem bio növényi koncentrátumokat. Neked is azt javaslom, hogy járj jobban utána.

2011. jan. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!