Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meddig kell szednem? AKTIL...

Meddig kell szednem? AKTIL duo nevezetű antibiotikumot szedek.875/125mg-os. (14db tabletta)

Figyelt kérdés
2X1-et kell bevennem, az van írva a dobozra, ezt a gyógyszertáros írta rá. Az orvos azt sem mondta mennyit szedjek, és azt sem, hogy meddig. Addig szedjem, amíg el nem fogy (7nap)? Vagy, ha jobban érzem magam már ne? Most már, ha elkezdtem, szeretnék végre kikászálódni a betegségből, nem szeretném idő előtt abbahagyni. Ma lesz a negyedik nap, hogy szedem.(szerda reggel kezdtem)
2011. jan. 29. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is szedtem addig kell amíg el nem fogy napi 2x1et.
2011. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az egészet be kell szedni, akkor is, ha holnap reggel már nem érzed betegnek magad.
2011. jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez egy kúra, nem szakíthatod meg, be kell szedni az egészet, és nem ok nélkül.

Ha olyat írnak fel, hogy nem kell az egészet beszedni (nem jellemző antibiotikumra ez amúgy), akkor azt a doki külön mondani fogja.

2011. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is kaptam aktil duot, és szednem kellett volna, de csak elvétve szedtem egy párat, és mellé kaptam még egy gyógyszert... négy darab aktil duom van, szerintetek beszedjem? mert azóta is felköhögök valamit, ha jobban megeröltetek egy köhögést...menjek vissza és mondjam el, hogy másnap egy goa buliban földön aludtam és füvet sört meg extázit vedeltem? úgy, hogy előző nap 39,5 fokos lázat állapított meg...najó szerdán én meg pénteken leléptem egy hétvégés földön alvós buliba, egy pléddel... Ehető még az a gyógyszer??
2015. máj. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!