Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gyomorvérzés. Ki, mit tud...

Gyomorvérzés. Ki, mit tud róla? Mennyire veszélyes egy idősebb korú ember esetében? Mit tesz ilyenkor az orvos abeteggel? Ha többször is jelentkezik mi lesz vele?

Figyelt kérdés
Elnézést a sok kérdését egyszerre, de nagyon aggódom! A nagypapámnak volt 2hónapja 2x is.. nagyon félek. Nem szeretném őt elveszíteni! Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. márc. 15. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem akarlak megijeszteni, de nagyon veszélyes dolog. Én úgy tudom, hogy előrehaladott állapotú gyomorfekély esetén szokott ilyen előfordulni, azt pedig gyógyszeres kezeléssel helyre lehet hozni. De minél hamarabb orvoshoz kell menni vele!

Remélem nagypapád rendbe jön!!

2009. márc. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ!

Az 1. eset után kórházba kerül, de az ünnepek alatt volt(karácsony környékén..) ezért karácsoynra hazaengedték így csak pár napot volt bennt akórházban, de sajnos nem tartotta be a szabályokat és pár nap otthon lét után ismét bekerült, nem olyat evett amilyet szabad eltt volna neki, emelt nehezet és hasonlók. Ezután már több időre vitték be.. most jelenleg sajnos nem tudok friss információkat róla .. félreértések elkerülése végett, nem azért mert nem érdekel, hanem mert nincs leheőtésgem rá h meglátogassam, stb mert 300km-re élek tőle.

2009. márc. 17. 16:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem már volt kisebb gyomorvérzésem. Elsőként gyomortükrözést végeznek, és vesznek szövetmintát. Ebből kiderül van-e valami baktérium a gyomorban. Majd gyógyszeres kezelés következik, de ez igazából akkor ér valamit, ha a beteg odafigyel az étkezésre. Semmi fűszeres, szénsavas, alkohol vagy cigaretta. Abszolút kímélni kell a gyomrot, és akkor nagy baj nem történhet. Nálunk ez családi betegség, nagynénémnek kilyukadt a gyomra, vagyis bevérzett, már kétszer, szerencsére túlélte, de ha idáig jut valaki akkor minden másodperc számít!

Jó egészséget, és jobbulást kívánok a nagyapádnak!

2009. márc. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ! Jobbulást neked is. Bízom benne, h nem lesz gondja, bár a 2. vérzés sajnos az étkezés nem betartása végett történt..féltem nagyon :(
2009. márc. 17. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!