Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szénanáthások, allergiások!...

Szénanáthások, allergiások! Melyik allergia elleni szer vált be, amelyik nem álmosít, tompít le?

Figyelt kérdés
Férjem júliustól szeptemberig szenved, de nem vesz be semmit, mert amit évekkel ezelőtt szedett, az teljesen letompította napközben. Autót vezet + gépet kezel, tehát nagyon észnél kell lennie. Tudtok valami olyan szert, ami használ és ébren is tart? Köszönöm szépen!
2011. jún. 9. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem gyógyszert, hanem megelőző módot ajánlok. Vegyetek dr.Theiss féle tengervizes orrsprét és orrkenőcsöt. Reggelente az orrsprével be kell spriccelni, majd. kb. fél óra múlva az orr "bejáratát" a kenőccsel vékonyan megkenni. Ez felfogja a pollent, tehát nem fogja irritálni a szervezetet. Ezeket a szereket korlátozás nélkül lehet használni. Egyébként nagyon jó pl. az is, ha enyhe sósvizes oldattal kiöblíti az orrüreget. Gyógyszert én sem akartam szedni, ezek a dolgok jól beváltak.
2011. jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ez patikában, vagy gyógynövényboltban kapható? Kb. mennyibe kerül?


És mindenféle pollen és virágpor allergiára jó?

2011. jún. 9. 14:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Én gyógyszertátban vettem, olyan 2500,- Ft körüli a kettő, de az orrkenőcs pl. két évig elég, mert nagyon picit kell egyszerre használni. Mindenféle pollen ellen hatásos, mert mint írtam, tkp. megtapad a kenőcsön és nem jut be a légutakba. Nekem régebben elkezdődött febuár-márciusban és tartott október végéig, mert szinte mindenfajta növényi pollenre allergiás vagyok. (viccesen azt szoktam mondani, hogy még a jégvirágra is. Na, szőkenő kollégám csodálkozva:annak is virágpora :) )

A sósvizes orrüreg öblítést is csinálja meg este, az segít a nyálkahártya rendben tartásában. Igazából kétkedve kezdtem el az egészet kb. 8 éve, de fényéveket javult az allergiám. Itthon megszüntettük a szőnyeget, csak parketta és járólap van, az is javított.

2011. jún. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
gyógyszertátban helyett gyógyszertárban
2011. jún. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, aranyos vagy!


Allergiamentes nyarat kívánok! :)

2011. jún. 9. 19:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, használta e a férjed valamelyik megoldást és hogy vált be neki?
2011. jún. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Zyrtec, Xyzal, Aerius, Claritin és biztos van még egy csomó.

Sokszor ugyanaz a hatóanyag, csak más gyártótól más néven. Ha nem válna be az orrkenőcsös módszer, ki lehet próbálni a gyógyszert is. Ezeknél sokkal ritkább az álmosító mellékhatás, ha mégis megjelenik, gyógyszert kell váltani.

Ezen kívül orrspray és szemcsepp is létezik, azoknak biztos nincs idegrendszeri hatásuk.

Szerintem folyamatos orrfolyás, tüsszögés, könnyezés, viszkető torok is épp eléggé elvonja az ember figyelmét a munkájáról.

2011. jún. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 acelsziv ***** válasza:

Előttem szóló: Az általad ajánlott gyógyszerek legfőbb gondja, hogy mind súlyos máj -és vesekárosító mellékhatással rendelkeznek, amit "elfelejtettek" kiírni a dobozra. Én Dr Lenkei Gábor vitaminjait szedem. Nálam Augusztus a kritikus hónap. Olyan vagyok, mint a macskanáthás macska. A második adag vitamin után tünetmentessé váltam. Életerő Alap csomagot vettem.

drlenkei pont hu az oldal címe, de rengeteg boltjuk is van.

2011. júl. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!