Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez lehet lisztérzékenység?

Szchylla kérdése:

Ez lehet lisztérzékenység?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok, 5 és fél hónapja szültem, és sajnos szülésem óta egyre inkább terjedő ekcémával küzködöm. Eleinte csak az egyik kezemen az egyik ujjamon kezdődött, de az idő előrehaladtával nagyon elterjedt a másik kezemen is, és már a fél alkarom olyan. Ég, viszket, és hólyagos. Járok dokiról dokira, de még semmit nem tudtak mondani. Múlt héten voltam vmi bioboltban, ott mondták, hogy nem rég járt náluk vki hasonló tünetekkel, és kiderült róla, hogy lisztérzékeny. Hogyan lehet kideríteni? Rettegek ettől a betegségtől, de már elviselhetetlenek a fájdalmain... Terhességem alatt volt vmi ellenanyag a vérvizsgálatomba mindig, de sosem tudtam mi lehet az,vagy mért mondja a védőnő? Lécci segítsetek!!!
2011. jún. 20. 09:53
 1/7 anonim válasza:
Szia! Én szerencsére nem vagyok lisztérzékeny, de pár ismerősöm az. Szerintem lehet az előjele ez az ekcéma, meg ha jól tudom az ismerőseimnek még volt hasmenése is meg mindenféle kiütése. Mielőbb menj kivizsgálásra, mert a tévhitekkel ellentétben a lisztérzékenység lehet halálos is, ha nincs a beteg diétára fogva.
2011. jún. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én inkább először elmennék egy endokrinológushoz megnézetni az össze kritikus hormont és ha kiderül, hogy pajzsmirigy alulműködés, akkor egy olcsó támogató gyógyszerrel nagyban javulhatnak a tünetek.Páromnak is van egy hasonló a lábán és soha nem múlik el, de mióta kezelik és kap Ő neki az inzulin volt rengeteg a vérében, azóta jól hámosodik neki, de elmúlni sosem fog teljesen.

Neki is egy csomó kencét írt fel anno a bőrgyógyász és semmi sem használt, végül az endokrinológus segített.

Neked különösen indokolt lenne, mert a szülés felborítja az egész hormon háztatrtást és sok nő, aki kövér marad szülés után, szintén ilyen problémával szenved, csak nem vesz tudomást róla.

2011. jún. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha lisztérzékenységre "gyanakszol" akkor menj el a körzetidhez, kérj beutalót gasztroenterológiára. Ott vizsgálat után beutalnak laborba,egy vérképből megmondják, hogy van-e esély arra, hogy lisztérzékeny vagy. ha pozitív az eredmény, akkor egy vékonybél biopszia fogja eldönteni a végleges diagnózist.


DE!!! Attól, hogy ekcémás kiütéssel küszködsz, lehet egyéb allergiás tünet is.


Fontos, hogy tudd, milyen ellenanyag az, ami megjelent a vérvizsgálat során, bár ezt a betegséget speciális vérelemzés során szokták felismerni(eMa), tehát egy rutin labor nem valószínű, hogy kimutatja.


Azért javaslom, hogy látogass el a www.liszterzekeny.hu oldara, és olvasgass pár cikket, történetet.

2011. jún. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mivel szülés óta szenvedsz ezzel, inkább hormonális oka lehet a dolognak. A lisztérzékenységnek azért inkább más tünetei szoktak lenni, ha nem fogytál hirtelen indokolatlanul, nem megy a hasad, akkor nem valószínű.

Ekcémára meg legtöbbször nem tudnak semmit mondani. Max magadnak tudod kilőni, ha kontaktekcéma.

De jó lenne tudni, milyen ellenanyag volt a véredben. Viszont lisztérzékenységre nem néznek általános labor alapján.

2011. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak üzenem: A lisztérzékenységnek nem feltétele a gyomorpanaszok (hasmenés, hirtelen fogyás stb.) Van olyan formája is, amely bőrbetegségként jelentkezik, ez a dermatitis herpetiformis.
2011. jún. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vegyél a gyógyszertárba gyorstesztet a lisztérzékenységre. Igaz egy kicsit drága, mi tavaly 3.6oo.-Ft-ért vettük.
2011. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a gyorsteszt sem teljesen megbízható ám!
2011. júl. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!