Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen következménye, hátránya...

Milyen következménye, hátránya van annak, hogyha kiveszik a mandulát?

Figyelt kérdés
2008. márc. 3. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Nekem tavaly kikellett vetetnem, mert sokszor volt mandulagyulladásom. Nem altattak, csak érzéstelenítettek. Jó élményeim nincsenek róla, rengeteg szurit kaptam a mandulám környékén, és sok vérem is folyt műtét alatt, sokat is nyeltem belőle, kis ideig levegőt sem kaptam rendesen. Mondjuk én választottam, hogy ne altassanak, mert féltem,hogy nem kelek fel altatásból. :) Annak megvan az esélye, vért nyelsz, megfulladsz. Legalábbis én ettől tartottam. Visszagondolva mégsem volt annyira szörnyű, ki lehet bírni. Én az érzéstelenítést ajánlom, szerintem jobb ha a doki látja a reakcióidat, ha ott vagy vele. Bár inkább csak kicsiket altatnak, mert ők ugye még nem tudnak együtt működni az orvossal. Én 18 voltam. Kicsiknek nagyon hamar gyógyul, én 2 hétig szenvedtem vele, cataflam-ot szedtem. Minél idősebb az ember annál hosszabb ideig tart a gyógyulási idő. Következménye lehet, csak,h már a kérdésedre is válaszoljak, hogy műtétet követő 1 hét után bevérezhet, mert akkor válik le a varrat. Addig elvileg nem vérezhet. De akkor sem mindenkinek vérzik, nekem annyi volt,h egy pici vérízt éreztem a számban, barátnőmnek meg visszakellett mennie a kórházba mert neki nagyon vérzett. Szóval, ez változó. 1 hétig kb. pépes kajákat kell fogyasztani, ne legyen nagyon fűszeres. Ha nem távolítják el rendesen, egy darabot ott hagynak, akkor viszont visszanőhet. Egyik hátránya ha nincs mandula, hogy így könnyebben jutnak be a szervezetbe a bacik, mert a mandula vmennyire felfogja őket v ugye azon telepszenek meg.
2008. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
a mandula egy fontos védelmi rendszer. sajnos sokszor kiveszik indokolatlanul. barátnőmnek is kivették, azóta többször beteg... csak akkor lenne szabad kivenni, ha annyira bedagadt, hogy már alig kap levegőt az ember.
2008. márc. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A felső légutak védelme gyengül. A nyelőcső és a légcső és a garat környéki nyirok csomók megnagyobbodnak, ezek veszik át a mandula szerepét.

Az utolsó hozzá szólónak: ha be dagadt, és be van "lobbanva" akkor sokkal nagyobb a kivételnek a kockézata, mintha bent hagynák. Ami a legérdekesebb: elég egy kicsike kis szövet darabot bennt felejteni, és akkor a mandula vissza nő.

2009. jan. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát én csak előnyröl tudok beszámolni,miután kivették a mandulámat.Én a hajam felét elvesztettem,mert nem időben vették ki,valami miatt nem tudtam bemenni a kórházba,és csak hullott a hajam megállás nélkül,ijesztő volt nagyon.

Végre kivették mikor 25 éves voltam(9 éve),és egy csapásra megszűnt a haj problémám,visszasűrüsödött a hajam,nekem más gondot nem csinált szerencsére a rossz mandula.Volt velem a kórházban egy lány,neki aznap vették ki a manduláit(garatban lévőt,mint nekem),és neki a térdénél csinált olyan problémát,fájdalmat,hogy segítség nélkül nem tudott menni szegény lány(20 éves volt akkor).Műtét után szinte neki is egy csapásra múlt al a térd baja,és vissza se jött utána,hihetetlen hogy milyen sz@rokat tud okozni a gyulladt mandula!!!

2010. márc. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!