Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Heves hasmenésre ellenszerek...

Heves hasmenésre ellenszerek és okai?

Figyelt kérdés
Az elmúlt négy órában háromszor ment a hasam, és még úgy érzem, nincs vége. Tegnap ettem jó sok szilvalekváros palacsintát, lehet, hogy csak elrontottam. Viszont eléggé fáj a végbélnyílásom, és három napja viszket, pedig még bidét is használok dolgom végeztével. Lehet, hogy valami férget szedtem össze?
2011. aug. 18. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
étcsokoládé, ez jó
2011. aug. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szilva önmagában is remek hashajtó, úgyhogy szerintem inkább csak erről lehet szó. Magától is elmúlik a dolog, ahogy kijön belőled az összes szilva, de ha nagyon zavaróvá válik a dolog, akkor Bolus adstringenst, széntablettát vagy Smectát vehetsz be rá.


A végbélviszketés inkább aranyérre utal, mint féregre és mivel épp hasmenésed van, átment fájdalomba. Továbbra is használj bidét és utána valamilyen kenőcsöt (pl. Reparon, körömvirág krém) és remélhetőleg pár napon belül elmúlik!

2011. aug. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. A férgesség pont nem szokott hasmenéssel járni.

2. Leírták, hogy a szilva (magas rosttartalma miatt) kiváló hashajtó. A te hasmenésednek is ez a magyarázata.

3. A végbélnyílásod pedig az átmeneti mechanikai és kémiai irritáció miatt fáj.

2011. aug. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lopedium / Immodium 3x1
2011. aug. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, tényleg a szilva volt a ludas, és ma végre kajálhattam egy jót a sós krumpli helyett. :) A Smecta tényleg csak rontott a helyzetemen. Ó, és persze kijött az aranyerem is. :)
2011. aug. 22. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!