Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Köptetők, mint drog? Miért?

Köptetők, mint drog? Miért?

Figyelt kérdés
Miért mondják, hogy rá lehet szokni és drogként használják sokan? Nem tudom nekem sose jött be az íze.
2011. szept. 3. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, amcsi filmekben szokott lenni.
2011. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vannak olyan szerek amiknek összetevője különböző drogok alapanyaga is, de ezeket nyilván csak receptre adják ki. Én ilyenről még itthon nem hallottam, hogy köptetővel állt volna be, ez is csak Amcsiktól eredhet persze..-.-'

Kint még a szájvizeket is meg szokták inni, mert alkohol van benne...

2011. szept. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sok köptetőben is alkohol van. ezért lehet rászokni.
2011. szept. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
De ha alkohol miatt akk szerintem inkáb vennék a kannásbort 400ft/ vodka 1200 mint a köptetöt 800ft< ami mellesleg csak jobbesetben is 2dl -ek
2011. okt. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon a Robitussin nevű köptető tartalmazza a DXM nevű disszociatív szert, vény nélkül kapható. Alkalmazása körülményes mivel szirup formája miatt hasmenést és hányást okoz.
2011. nov. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
19%

Sok köptetőben is alkohol van. ezért lehet rászokni.


A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.

# 3/5 Időpont 2011-09-05 13:31


hogy te mekkora buta vagy barátom..nem hülye egyenesen buta.....Minek írsz ilyen fas8ságokat, ha utána sem nézel a dolgoknak. A kodein az egyik fő alkotó eleme ami függőséget okoz, a másik a pro..izé mittudomén micsoda. Utolsó neked pedig annyit, hogy nem körülményes mivel spriteal vagy 7uppal keverve fogyasztható, bár ajánlom a jégdarabokkal töltött pohátkába tölteni a kész lötyit. kellemesebb:)

2013. szept. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

64%-os.


Nagyon köszönöm, hogy ilyen bunkó és minősíthetetlen módon lebarmoltál. A stílusod a te szegénységi bizonyítványod.


Egyébként nagyon sok köptető tartalmaznak alkoholt (pl. a lándzsás útifű, Rhinatiol, Abroxol), tehát nem írtam hülyeséget, csak neked mindenkinél okosabbnak kell lenned.

2013. szept. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

DXM és kodein:

Kamaszpanasz: a DXM nem biztonságos, sok gyerek kerül kórházba (az USA-ban) DXM-mérgezéssel. [link]


DXM-tartalmú köhögéscsillapítók:

MEDDEX WICK szirup

MEDDEX WICK szopogató tabletta

RHINATHIOL köhögéscsillapító

ROBITUSSIN Antitussicum szirup

ROBITUSSIN Junior szirup

TUSSOPRONT (gyerek- és felnőtt-)


Kodein: az ópium egyik alkaloidja, a szervezetben morfinná alakul. Komolyan szabályozzák ma már az alkalmazását köhögéscsillapítóként. [link]


A Rhinathiolban nincs alkohol, sőt a betegtájékoztatója szerint kifejezetten kerülendő alkohollal fogyasztani. Nyilván ugyanez a helyzet a többi köptetővel is, de itt megálltam a kutatásban.


Szóval be lehet tőle állni, csak pont úgy nem érdemes, ahogyan semmi mástól sem.

2023. febr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!