Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek állandóan beteg, ha fitness-terembe megyek?

Figyelt kérdés
Eddig átlag 3 évben egyszer voltam náthás, amióta viszont két hónappal ezelőtt elkezdtem zumbára járni, állandóan benáthásodom. Szellőzés szempontjából elég pocsék a hely (sajnos az egyetlen a városban), ráadásul amikor már mindenki izzad, a többiek mániásan ránk nyitják az ablakokat, hogy zúdul be a jeges levegő. Eddig mindig itthon tornáztam, nem is volt soha semmi bajom. Mivel tudnám megerősíteni az immunrendszerem, hogy bírja a közösségi kiképzést? A zumba és a társaság is nagyon tetszik, szórakoztatóbb, mint itthon egyedül.
2011. dec. 13. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az immunrendszereddel van baj. Gondolj bele, hogy táncolsz, kimelegszel esetleg izzadsz, majd megcsap a hideg kinti levegő....kevés emberi szervezet viseli ezt el és ez normális.

JObb helyeken van légkondi (aminek szintén vannak hátrányai), vagy ventillátor, ami a kinti levegőt folyamatosan nyomja befelé.

Próbálj meg ne az ablak közelében táncolni...

2011. dec. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem működik, mert keskeny terem, két sorban táncolunk, mögöttünk van a három ablak, mindegyiket kinyitják, előttünk meg ezerrel megy két ventillátor. Sajnos kevesen vagyunk, akik leszavaznánk ezt az intenzív hűtést, a többiek szemmel láthatóan nagyon szenvednek a melegtől negyedóra táncikálás után. Nekem semmilyen hűtés nem kellene, bár én nyáron 40 fokban is kitűnően érzem magam.
2011. dec. 13. 15:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért szellőztetni muszáj, iszonyatosan oxigénhiányos lehet a hely anélkül. Én tuti nem bírnám, máshol se bírom, ha nincs szellőztetve.


3 évente egy megfázás???? Hú, jó adottságaid vannak... nekem egy évben három már örömünnep.


Biztosan a fitneszezéssel függ össze a mostani sok megfázás?

2011. dec. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet hirtelen előjövő allergia, vagy valami krónikus gyulladás-szerűség az első náthából még visszamaradva vagy valami más, hasonló?
2011. dec. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Átszellőztethetnék inkább a termet két aerobik-óra között, nem közben kellene nyitogatni az ablakot. Egyébként nem csak a hidegre gondoltam, mint kiváltó okra, hanem hogy sokan ugrálunk egy helyen, és hát ilyenkor mindig akadnak olyanok, akik nem teljesen egészségesek. Eddig iskoláskorom óta sosem voltam ilyen intenzíven közösségben, a munkahelyemen egyedül vagyok az irodában, és bár nyilván dolgozom/kommunikálok a többiekkel is, ott azért tartjuk egymással a távolságot, ha valaki náthás. Tisztára úgy érzem magam, mint az óvodás, aki először ment közösségbe, és minden vackot elkap, pedig már elmúltam 30.
2011. dec. 13. 19:01
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt biztosan tudom, hogy az intenzív testedzés átmenetileg legyengíti az immunrendszert, tehát az ember fokozottan fogékony közben a fertőzésekre. Viszont sokan vígan zumbáznak anélkül, hogy elkapnának bármit is, vagyis bennem lehet a bibi.
2011. dec. 13. 19:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem voltál ennyire "veszélyes" közösségben, akkor lehet, hogy csak ennyiről van szó.


Beszélj a háziorvosoddal vagy mondjuk neten keresztül másik orvossal.

Valószínűleg vagy nemtörődömségből, vagy mert nem tud, nem fog semmi építőt mondani. De mégis így is az orvos sokkal jobb ötlet, mint a laikusok kérdezése,

2011. dec. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!