Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Apum rákban halt meg én is...

Bea 88 kérdése:

Apum rákban halt meg én is örökölhetem ezt?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 19. 10:16
 1/6 anonim válasza:
100%
HA OLYAN ROMBOLO ELET FOLYTAT A KORNYEZET IS MARAD OHOL RAK KELTO KORNYEZET VAN AKKOR NAGY ESELYE VAN HOGY A SZERVEZETE BE .NEMTUD ELLEN ALLNI A BETEGSEGNEK DE AZ OROKLES NEM KOTELEZO.SOK MELLEK KORULMENY KELL.BIZON JELJEN AZZAL ATUDATTALHOGY ON NEMKAPJAMEG ES NE TEGYE TONKRE AZ ELETET HOGY FEL A RAKTOL.
2008. ápr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
49%
EN CSAK SEGITENI SZERETTEM VOLNA EGY VALAKINEK AKIVEL EGY HAJOBAN UTAZOM .HA ONOK UGYTARTJAK NE KOZOLJEK .
2008. ápr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A szakirodalom sajnos, ha a családban előfordult, akkor már hajlamosító tényezőként kezeli.

Ha eljársz rendszeresen szűrővizsgálatokra, akkor kicsi az esélye, hogy nem veszik ídőben észre, akkor amikor még kezelhető.

Remélem, hogy azért téged messzire elkerül ez a betegség! A legjobbakat!

2008. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,hogy az első válasadó mi a fenét akart meg a másodikat is gondolom ő írta. :S nekem a nagyszüleim mind ketten rákban haltak meg.Nálam is kimutatták...16 leszek...
2008. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia. Igen örökölheted, de nem attól függ, hogy rákos leszel, vagy sem, csak nagyobb az esélyed, ha már volt valakinek a családban. A rákos sejtek ugy alakulnak ki általában, hogy aszervezet már nem tudja feldolgozni a sok szineszőanyagot és a tartosítószereket, ezért a sejtek rosszul müködnek, igy alakul ki a daganatos megbetegedés.
2008. ápr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A rák sajnos az esélyekről szól. Ha dohányzol, iszol, nagyobb eséllyel leszel daganatos. Ha stresszes életet élsz, akkor is. Ha egészségesen élsz, akkor kisebb eséllyel. Ha rákkeltő anyagokkal dolgozol (PL. gyárban) akkor is nagyobb az esélyed a daganatra. És igen, egy tényező, hogy ha a családban volt rákos, akkor lehetséges, hogy te is örökölted a hajlamosító gént és ekkor esetleg nagyobb eséllyel kapsz rákot te is. Már ha egyáltalán öröklődik ilyen a családodban, ugyanis ez egyáltalán nem biztos, rák magától is kialakulhat bárkiben.


A helyedben e miatt nem aggódnék, (nekem eddig három családtagom volt rákos, ketten bele is haltak) egyáltalán nem biztos, hogy örökölted a hajlamosító gént.

2008. jún. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!