Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A következő oltásokat kell...

A következő oltásokat kell kapnom: MMR2, Hepatitis B (ebből 3at). Szóval mi az az MMR2? mert kaptam már MMR1et. És miért kell Hepatitis B-ből 3? Abból is kaptam már 2-t. És ezek mennyibe fognak kerülni?

Figyelt kérdés
Hamarosan külföldre fogok utazni, és ugy szükségem van különböző oltásokra is. Mivel ez egy önkéntes munka, ezért még nem tudom, hogy melyik országba fognak küldeni.
2012. szept. 7. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Az MMR a mumpsz, morbili, rubeola rövidítése, ez ellen a 3 betegség ellen véd. Azért MMR2, mert ismátlő oltás kell belőle, h a védettség végleges legyen. HepB ellen is azért kell 3, mert 1 oltás után nem alakul ki a megfelelő védettség!
2012. szept. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. szept. 8. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!