Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mandulaműtéttel kapcsolatos...

Mandulaműtéttel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Egy pár kérdéssel fordulnék hozzátok mandulaműtéttel kapcsolatban. Először leírnám a "történetet". Mandulagyulladásom volt kb. 2 hónapja, voltam vele dokinál, aki írt fel antibiotikumot, beszedtem és igazából majdnem minden panaszom elmúlt kivéve egy. Sárgás genny folyik a mandulámból, illetve ilyen fehér "pöttyök" vannak a mandulámon belül, amik néha előtörnek a felszínre. A doki, azt mondta várjunk hátha elmúlik,de csak nem múlt eddig se.

Első kérdésem az lenne, hogy (tudom, hogy a többség nem orvos,de )érdemes lenne-e kivetetnem?

Második, hogyha oda jutok, hogy kiveszik meddig halogathatom (ugye most kezdődött a suli és gondoltam megvárnám vele a vizsgaidőszakot)?

Harmadik, hogy 21 éves vagyok és hallottam ismerőseimtől, hogy ilyenkor már eléggé veszélyes kivenni és szeretném megtudni, hogy ez mennyiben igaz!


Bocsi, hogy ilyen hosszú lett.

Előre is köszönöm a válaszokat.

21 L


2012. szept. 10. 20:21
 1/1 anonim válasza:

Ha a manduládon fehér pöttyök vannak, akkor gyanús a tüszős mandula gyulladás.

Nekem 4 éven keresztül kb. 3-4 havonta jött elő a mandula gyulladásom, de antibiotikumra elmúlt. Tudtam, hogy mindenképp ki kell venni, de halogattam, érettségi évben nem akartam hiányozni. Nyáron vették ki, azóta semmi problémám nincsen. A műtét utáni 2 hét borzalmas volt, nem tudtam enni, aludni, fájt, ha nyeltem. Ezek túlélhetők, én azt ajánlom, hogy mindenképp vetesd ki, ha többször is előjön a probléma. Ezért az 1 alkalomért még ne, a genny miatt keress fel egy fül-orr-gégészt, aki ebben és a mandula kivétellel kapcsolatban is tud segíteni. :)

2014. dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!