Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Jelentkezhet a HIV betegség...

Jelentkezhet a HIV betegség olyan párok közt akiknek nem volt más szexuális kapcsolatuk egymáson kívül?

Figyelt kérdés
2013. júl. 15. 23:18
 1/10 anonim válasza:
37%
nem
2013. júl. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Egy ork ***** válasza:
Véradás és szúnyog (azon belül mosquito) útján. De ha nem Afrikában laksz, akkor nem!
2013. júl. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi az esélye, mert a vért szigorúan ellenőrzik, de műtétnél, ha nem saját vért kap valaki, fertőződhet. Precedens erre M.O-n nem nagyon van.

Ezenkívül akad még néhány fertőződési lehetőség. A HIV testnedvekkel terjed.

Szóval, igen.

2013. júl. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érintkeztek más vérével, nedveivel akkor gyakorlatilag kizárható. Vérátömlesztés is leginkább régebben volt gond, több évtizede.
2013. júl. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-nek igaza van!
2013. júl. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne feledkezzünk meg az intravénás droghasználatról sem.
2013. júl. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Reméljük nem drogosok. Ha drogosok akkor csak az a lényeg, hogy másokat ne fertőzzenek. Akkor hepa-C már lehet bennük.
2013. júl. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Véradás, szúnyog, stb. De ez itt Magyarországon valószínűtlen, szóval nem hiszem, hogy jelentkezhetne a HIV, csak ha az egyik fél fertőzött és titkolja, vagy nem tudja.
2013. júl. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Igen. Lehet születéstől fogva is HIV fertőzött valaki, ha az édesanyja az volt. Véradás (kis eséllyel), többször használt tű (leginkább junkie-k esetében), bármilyen véletlenszerű fertőzött tesnedv/vér bejutással (beleköp egy HIV-es a szádba, bár úgy a fertőzés esélye elenyésző, vagy esetleg vérszerződést kötsz egy fertőzöttel), SZÚNYOGGAL NEM! ugyanis: a szúnyog nem fecskendez beléd vért a szívás során, a szájszervén pedig pár percen belül denaturalizálódik a HIV.
2013. júl. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt én is akartam írni, amit az utolsó, szúnyoggal nem. Lehet Afrikában van olyan szúnyogszerű cucc, de a mi kedves kicsi szúnyogjainkkal nem. Annak idején a biológiatanárt megkérdeztük, amikor erről tanultunk, ő állítja h ez így van, jó tudom h csak egy tanár, de inkább neki hiszek, mint egy random embernek, akinek fogalma sincs róla.



Amúgy Magyarországon nem is jellemző még szerencsére a HIV, bár lehet h vannak már olyan társadalmi rétegek, ahol az, de az értelmesebb rétegben elenyésző. Ezt azért mondom, mert én nagyon parázok tőle, és mivel a koli mellett van az ÁNTSZ (most nem tudom hogy hívják), így semmi kifogásom nincs, h évente egyszer el ne menjek szűrésre, ha volt új partnerem. És utoljára elvittem a srácot is magammal, mielőtt együtt voltunk és akkor mondták, h hű most nem is tudják h melyik eredmény melyikünké, de meg tudják nézni ha kell, de igazából mindegy, mert úgysem volt a héten pozitív. Pedig elég nagy területről ide hozzák, mert központ. Meg mondták, h nem túl gyakori. Attól még van, szóval nem azt mondom, h random kell gumi nélkül kúrni, mert értelemszerűen azoknál, akik másokkal is random gumi nélkül kúrnak nagyobb eséllyel van, és nagyon nagy gond, ha elkapod, csak azt mondom, hha még csak nem is volt szexuális kapcsolatod mással meg a partnerednek sem, akkor tényleg nem kell tőle félni, ha egyikőtök sem használ(t) intravénás drogokat :D

2013. júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!