Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valakinek gyenge az immunre...

Ha valakinek gyenge az immunrendszere, annak mik a konkrét tünetei? Mi a baja?

Figyelt kérdés
2009. okt. 29. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Lesben állnak a betegségek. Gyakoriak a megfázások, kialakul az allergia, a szervezet elsalakosodik, a szabadgyökök elszaporodása miatt megnő az esély a rákos megbetegedésre. Szinte minden betegség forrása!
2009. okt. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az allergia éppen a túlműködő immunrendszer jele.
2009. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Immunhiányos állapotban már a csecsemő korban mindenféle betegség megtámadja a beteget. És ezeket általában olyan kórokozók okozzák, melyek "normális" körülmények között nem patogének, jelen vannak mindenki szervezetében, vagy pedig az egészséges szervezet számára gond nélkül leküzdhetők.

Az immunrendszernek nem feladata a szabadgyökök eltakarítása, sőt az immunsejtek termelik a legtöbb szabadgyököt, így pusztítják el a kórokozókat (pl. NADPH-oxidáz, mieloperoxidáz stb.). A rákos betegségek valószínűsége azért nő, mert a jól működő immunrendszer feladata a kóros saját sejtek elpusztítása is.

2009. okt. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

azért kérdeztem ezt meg Tőletek, mert nekem endometriózisom volt (van) és sok helyen olvasom, hogy a gyenge immunrendszer is okozhatja. Én gyerekkoromban 1 évben egyszer ha voltam beteg, lázas pedig szerintem egész életemben kb. ötször lehettem, és én ezekből pont arra következtetek, hogy az én immunrendszerem baromi erős! Akkor én vagyok a kivétel?! :)

Köszi a válaszokat! :)

2009. okt. 29. 12:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt írtad,a betegségedet gyenge immunrendszer is okozhatja,akkor nem törvényszerű,hogy neked az is okozza!Miért ne lehetnél kivétel?!:)
2009. nov. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Az endometriózis Candidiázis tünete is lehet. A candida gyengíti a szervezetet, de egyénileg kinek-kinek más-más tüneteket okoz (energia blokkolt területek) A Candida megtelepedése lokális savasodáshoz vezet, a szervezetvben való szisztémás elterjedése pedig teljes elsavasodáshoz, akár rákhoz is vezethet.
2009. nov. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!