Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Canesten Kombit hogyan kell...

Canesten Kombit hogyan kell használni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátnőmnek hüvelygombája van, és Canesten Hüvelytablettát használ, és valószinüleg én is elkaptam, és hordozom,a visszafertőzés veszélye miatt, én is kenem a hozzátartozó Canesten krémmel, a kérdésem pedig az, h a krémmel meddig kell kennem magam? és naponta elég egyszer, vagy többször kell?


a Válaszaitokat előre is köszönöm!


2008. júl. 16. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ez egy kellemetlen helyzet. Nekem is volt! Én a használat előtt elolvastam a betegtájékoztatót és abban le volt írva mit hogyan csináljak. Azt tanácsolnám, hogy a krémmel max 5 napig kend magad de a kúpot azt használd föl mind. ha jól emlékszem 3 db. És ha nem múlnak a panaszok akkor fordulj orvoshoz mert lehet,hogy más okozza bár ez nem biztos nem vagyok orvos.Ha meg csak a megelőzés céljából használod akkor elég alkalmanként pl.:1 héten 1x bekenni a krémmel és a kúpot 2 hétben 1x.én is így használom csak a kúp nélkül mert nekem az nem igen szokott kelleni.Így nekem használ.Remélem segitettem!!!
2008. júl. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szija, köszönöm a választ, és még egy kérdésem lenne ezzel kapcslolatban, a hsználat soán szeretkezni meddig nem érdemes szeretkezni óvszerrel vagy anélkül? olvastam h amíg használja addig a latex biztonsága csökken.
2008. júl. 16. 14:34
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Szia én vagyok megint! Én a megelőzés céljából 1 héten 1 napot kenem. Pl.: este aktus után 1x és kész. De akkor kened amikor jónak látod ha délben az sem baj! szia!
2008. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! ha a kúpot is használod akkor 3 napot ki kell birni mert ez egy tabletta ami megsértheti a hüvelyt és gyulladást okozhat,ami nem jó.nagyobb az újrafertőződés esélye.Ha neked van csak panaszod akkor elkaphatja a barátod mert az óvszert nem lehet fölhúzni teljesen és a te folyásod odakerül.Hogy gyengül e a védettség a canesten használata közben? szerintem igen mert a gyógyszer érdes és megsértheti az ovszert is. amúgy a használati utasításban olvasom hogy kerülni kell a krém hüvelybe jutását.nem tudom miért! szerintem várd ki azt a 3 napot!
2008. júl. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm a válaszokat, kibírjuk, amugy én a pasi vagyok, és igen, elkaptam! és a tünetek szintén jelentkeznek rajtam, a gyógyszert ma fogjuk elkezdeni.

amugy a latex-ot szerintem a hatóanyagánál fogja károsítja, ezért gyengül a gumi.bár én sem vagyok orvos...


kenegetem a ..., ő is meg nyomkodja magának ezt a tablettát, aztán meglátjuk mi lesz, ha nem lesz semmi változás elmegyünk megin nőgyógyászatra, amugy már voltunk, megvizsgálta lányt, és ő mondta h ez ez a fertőzés, és hogy erre ezt kell használni.


Köszönöm a válaszokat

2008. júl. 16. 15:03
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszözöm a segítségeket, megoldódott a probléma.
2008. aug. 3. 11:29
 7/7 anonim válasza:
A krém a viszkedésre van, megelőzni meg az intimzuhannyal kéne ha nő lennél de nem az vagy úgyhogy csak annyit tok mondani hogy a barátnőd kezelje ki a tablettákkal és ha nem múlik akkor, nem kell feltétlenűl dokihoz menni, az amúgyis olyan kellemetlekn, inkább intimzuhany-nyal mossa ki egy párszor, de ezt nem úgy értem hogy minden nap hanem mondjuk 1 héten max 2-szer és közben használja a tablettát. De a 2-őt ne egyszerre, mert akkor semlegesíthetik egymást.Remélem segítettem :)
2009. jún. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!