Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gombafertőzésen kívül van más...

Gombafertőzésen kívül van más bélbetegség, ami a cukorra nagyon érzékeny?

Figyelt kérdés

Párom kb. egy éve küzd visszatérő/ elmúló bélproblémával.

Főként nagyon erős, görcsös, fájdalmas puffadás, hasmenés és székrekedés váltakozva, (bal) alsó hasi fájdalom, ritkábban hányinger.

Láza sosem volt, viszont a székletén hosszú ideje fehér nyálka van.

Mindehez társul a normálisnál jóval erősebb fáradtság érzett, és időnként magas vérnyomás, kisebb izületi fájdalmak.

Vérkép, vizelet, komplett hasi ultrahang mind negatív volt. Pajzsmirigyet is vizsgáltak már, az is negatív lett.

Tükrözés is szóba került, sajnos (?) ez még nem készült el.

Közben saját, itthoni táplálkozási kisérleteink által arra jutottunk, hogy a cukor és cukrot tartalmazó élelmiszerek elhagyásának hatására megszünt a tünetek nagyrésze, gyakorlatilag csak a lepedékes széklet maradt, viszont az sosem marad ki.

A cukor újbóli fogyasztása igen gyorsan visszahozta a tüneteket.

(Továbbá probiotikumot szedetek vele, mivel az elmúlt évben többször kapott antibiotikumot)

Mivel én magam voltam candidás, és kénytelen voltam igen részletesen megismerni ezt a betegséget, így a fentiek alapján nála is erre kezdtem gyanakodni.

A KÉRDÉSEM: a cukormegvonásra való reakcióból egyértelmű-e a gomba, vagy van más (féreg, bakteriális fertőzés) ami ugyanígy reagálhat?



2014. jan. 10. 21:21
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!