Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki eddig egyértelműen nem...

Aki eddig egyértelműen nem oltatta magát H1N1 ellen, annak változott mostanra a véleménye?

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Én vaciláltam rajta sokat, végül 2 hete beoltattam magam és kezdem azt hinni, h jól döntöttem. Főleg, h babát is szeretnék 1-2 hónapon belül.
2009. dec. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Nekem nem változott a véleményem. Továbbra sem akarom beoltatni magam.
2009. dec. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
nem. Minden évben van influenza járvány, a réginek is volt szövődménye, abban is haltak meg, mégsem volt ennyire felfújva. Most legyártották a sok oltóanyagot, valahogy el kell adni, ezért pánikot keltenek. Nekem ez a véleményem.
2009. dec. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Pont most akartam én is feltenni ezt a kérdést.

Én most nagyon megijedtem, főleg hogy az a szegény kismama is meghalt.

Eddig nagyon elleneztem, és én is úgy gondolom, hogy pánikkeltésről van szó, illetve hogy el akarják adni a sok oltóanyagot.

Van két gyerekem is egy 7 éves aki most elsős, és egy majdnem 2 éves. Eddig még ők sincsenek beoltva, mert gondoltam nem lehet olyan vészes ez az influenza. De most megváltozott a véleményem, vagyis inkább elkezdtem félni.

Épp most döntöttem el, hogy holnap megyünk oltásra. Inkább kibirunk egy tűszúrást, minthogy valami nagyobb bajunk legyen. Aztán remélem tényleg jó ez a vakcina.

2009. dec. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
én először azt gondoltam hogy hülyeség az egész és csak a média fújja fel. már lassan 1 hete hogy megkaptam. és úgy érzem jól döntöttem. (remélem az alatt a +1 hét alatt nem lesz zűr)
2009. dec. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%

Azt elhiszem, hogy ez az influenza vírus veszélyesebb valamivel, mint az eddigiek, de arról nem vagyok meggyőződve, hogy az oltás megoldást jelentene. Nem félek az oltóanyagtól, csak nem érzem elég hatásosnak.

Eleve 70%-ra becsülik a védettséget, amit ad, de az ÁNTSZ honlapján azt olvastam, hogy abból a 70%-ból, akit az eredmények szerint véd az oltás 30%-a ugyanolyan tünetekkel lesz beleg az oltás után, mintha influenza lenne (pl: magas láz, ami nekem számít, mert babát várok). Szóval akkor valójában csak max 40% kerüli el az oltás beadása után a betegséget. Ráadásul ez a csekély védelem sem tart soká, bár azt senki nem tudja meddig tart. Az oltóanyag leírásában ez szerepel: "Nincs adat arra vonatkozóan, hogy a Fluval P oltás után kialakult ellenanyagszint mennyi ideig marad fenn." Szóval, ha beoltatom magam és baromi nyugodt vagyok, hogy most már semmi bajom nem lehet, akkor jól átverem magam, mert ha még ősszel meg is úszom a betegséget, tavasszal már simán hatástalan lehet az oltás. Vagy újraoltatom magam vagy ott tartok megint, mintha be sem oltottak volna. Ráadásul senki nem tudja megmondani, hogy mikor kellene újraoltani.

Ezzel szemben az influenza halálozási arányát halva tényleg szörnyűnek tűnik, de a számokat figyelve nem olyan rémisztő már. Például a világon eddig 6000 ember halt meg a vírustól feltételezhetően. Ebből 129 volt kismama. A magyar halálozási arány még mindig alacsonyabb szinten van most, mint az év elején a 6-11. hét influenza okozta halálozásai (ÁNTSZ adat). Szóval elég nagy esélyem van, hogy ha elkapom vírust, akkor egészségesen jövök ki belőle. Ez azt is jelenti, hogy egész életre szóló védettséget kapok, ami a mutációkkal szemben is ellenállóbbá teszi a szervezetemet.

Mivel kisbabát várok és van három gyerekem, akik közül kettő közösségbe jár, a férjem pedig ügyfelekkel dolgozik, lehet hogy végül az oltás mellett döntünk, de akkor sem érezném teljesen nyugodtnak magam, ha be lennék oltva. Tehát a kérdés számomra az, hogy az oltással húzzam az időt, vagy bevállalósan essünk túl a betegségen minnél előbb és ha jól jövünk ki belőle, akkor végre megnyugodhatunk, de tényleg.

2009. dec. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ez azt is jelenti, hogy egész életre szóló védettséget kapok, ami a mutációkkal szemben is ellenállóbbá teszi a szervezetemet. "


Ezt nem értem.. Lehet, h a fertőzés utáni védettség erősebb, de az sem 100% és nem életre szóló, mivel az influenza nagyon variábilis. Jövőre már biztos, hogy ez sem fog védeni, akár csak az oltás.


Több ismerősöm, aki ellenezte eddig, most meggondolta magát :)

2009. dec. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 issti ***** válasza:
90%
A nejem laborban dolgozik vírusokkal. Egy hónapja még azt mondta, és az orvos kollégái is hogy nem kell ezt túlparázni, mert nem is biztos hogy lesz járvány. Egy éve is paráztattak a szárnyas influenzával, és nem volt semmi. Nem oltattunk. Egy hete kezd kiderülni milyen agresszív a vírus, és milyen borzasztó esetek vannak a klinikán. Ezen a héten az összes orvos beoltatta magát, és a családját is. Azt mondták egy kis előre kiszámítható mellékhatás semmi ahhoz képest amit egy komoly tüdőgyulladás okozhat. Nekem is beadta mindkettő vakcinát, és magának is. Így is elkaphatjuk, de nem kell napokig várni, amíg a szervezet immunrendszere összeszedi magát, hanem azonnal van védekezés, így nem betegíthet meg komolyan. Nem kell ebből hitvitát csinálni. Nem kötelező, de egy jó lehetőség. Aki nem él vele, remélem az is megússza, de most úgy néz ki elég kicsi az esélye.
2009. dec. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Én is meggondoltam és beoltattam magam a héten. Persze így sem vagyok nyugodt, de akkor sem lennék az, ha attól kéne rettegnem hogy mikor kapom el a vírust és lesz-e szövődménye.Vagyis két rossz közül kell választani.Én is úgy hallottam egyébként, hogy ez ellen a vírus ellen nincs még ellenanyag a vérünkben, így egyedül a védőoltás ami ezt pótolhatja. Az már más kérdés, hogy meddig,és mennyire....
2009. dec. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

A 16:27-es hozzászóló által megszólítva érzem magam. Szeretném tisztázni azt, amit nem ért.

Az influenzavírusoknak három típusát ismerjük. Az A típus okozza a nagyobb járványokat és állatokat is képes megfertőzni. A B típus csak kissebb járványokat okoz. A C típus inkább csak gyerekközösségekben fertőz és enyhe lefolyású. Ezeken a típusokon belül kialakult variációkat számozzák két összetevő tulajdonságai alapján (neuraminidáz (NA, hemagglutinin (HA)), H 1-16-ig, N 1-9-ig. Ezek variálódhatnak, így jöhetnek létre az új törzsek. A/H1N1 járvány már többször volt a világon (a 2007-os szezonális influenzaoltásban is szerepelt a H1N1 törsz), akik azon átestek, most is védettek, még akkor is, ha azóta sertés és madár influenza is bekerült a képbe, mert a megváltozott antigenitású vírus képes lehet megbetegíteni a korábbi változat ellen védett egyedet, de a betegség lefolyása enyhébb. Ezért fertőződnek meg kevesen 60-65 év felett és ezért védtelenek a 34 év alattiak. Ebből számomra az következik, hogyha most megúszom a járványt oltással vagy olás nélkül, bármikor jöhet egy hasonló, mondjuk tavasszal, amire nem lesz felkészülve az immunrendszerem. Ha viszont megbetegszem és meggyógyulok, akkor az ebből a fajból mutálódott vírusokat is könnyebben legyűröm.

Egyébként a magas szintű átoltottságot nem az egyének védelme érdekében tartják fontosnak a szakemberek, hanem a tömeges megbetegedések megelőzése miatt, aminek ugye komoly gazdasági következményei lennének. Én viszont nem a társadalom érdekeit tartom szemelőtt, hanem a sajátomat, de nagyon nehéz dönteni.

2009. dec. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!