Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lányom elkapta a H1N1-et,...

Lányom elkapta a H1N1-et, most otthon lábadozik, de nem képes nyugton maradni, mert már szenved a sok fekvéstől. Folyton felkel, még akkor is, mikor rosszul van, mit csináljak, hogy ágyban maradjon?

Figyelt kérdés
Most gyógyszereket szed, az orvos mondta, hogy mindenképp maradjon ágyban és ne mászkáljon. Alig tudja mozgatni a végtagjait, meg szenved, de folyton felkel, mert már nem bírja. Sokat alszik, de ébren meg pánikol, hogy rosszabb lesz. Ennyire beteg még nem volt mostanában és egyfolytában attól fél, hogy csak mert rosszul van és feküdnie kell, biztos rosszabb lesz állapota, ezért inkább felkel és próbál járkálni, hogy lenyugtassa magát. Az eléggé árt neki, hisz nem tud pihenni a szervezete. Hogy vegyem rá, hogy feküdje ki magát?
2009. dec. 5. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Hány éves a lányod?
2009. dec. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
15 éves
2009. dec. 5. 13:12
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem azt mondta az orvos,hogy teljes ágynyugalom. Ez jelenti azt, ohgy csak feküdnie szabad. Engedd had üljön fel olvasson, kézimunkázzon, tévézzen így. Ha ki kell mennie engedd hogy kicsit többet maradjon kint . Üljön át a foteljába takard be és amikor fáradt álmos majd lefekszik.
2009. dec. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hidd el egy súlyos betegnél ha nem akar feküdni egész nap már aj avulás jele. Előző voltam:)
2009. dec. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

biztos, hogy h1n1? csináltak tesztet?

Mondd meg neki, hogy feküdnie kell, mert akkor tényleg rosszabbodik az állapota. Ilyenkor természtes, hogy gyenge, hiszen beteg, le van gyengülve a szervezete. Adj neki citromfü teát, az nyugtató hatású.

2009. dec. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én tudom mit érezhet. Engedd sétálni, az többet segít, mintha csak feküdne. A belek összetapadnak ha csak fekszik, s az kinek jó??? A javulás első jele, ha sétálgat. A lelki egészség is fontos, nem kell, lehet korlátozni. 31/N
2009. dec. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
szerintem nembaj ha nemfekszik egész nap az ágyban. nyugodtan felkelhet, de a házból ne engedd ki.
2009. dec. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nekem mikor vese-medence gyulladásom volt (pólóban, motorra ültem és 4 órát mentem), alig bírtam járni, csak összegörnyedve. ez volt egy hétnyi szenedés után. na, mikor már járás is nehéz volt, akkor vittek el dokihoz anyuék. kaptam gyógyszert, 5 nap alatt megjavult mindenem. végig feküdnöm kellett volna, annak ellenére ugyan annyit feküdtem csak, mint amúgy. tehát este. de semmi bajod nem lett ez miatt. mászkáljon csak, nyugodtan!
2009. dec. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Most vagyunk szerintem a betegség "csúcspontján", de már csak hőemelkedése van, tegnap és tegnapelőtt magasabb volt a láza, most viszont jobban fáj mindene, ezért is nem akarom, hogy ne pihenjen. Köszönöm a válaszokat, remélem, már csak pár nap van vissza ebből az egészből.
2009. dec. 5. 13:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Gratulálok, tényleg nagyon okos dolog a vesemedence gyulladást a H1N1-hez hasonlítani. Elvégre is a betegség, az betegség nem? OMG!


A fekvés nem azt jelenti, hogy egész nap mozdulatlanul kell feküdnie, hanem azt, hogy sokat kell pihennie, nem kéne erőltetni a szervezetét, ami eleve egy betegséggel küzd, ezért legyengült, ne fárassza ki magát - az lassítja a gyógyulást. Segítsen a szervezetének, hogy minél gyorsabban regenerálódni tudjon. Szerintem 15 évesen ezt fel kéne érnie ésszel, ha így elmondod neki. Elvégre is az ő érdeke, az orvos nem poénból tépi a száját.

2009. dec. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!