Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sebgennyesedés műtét, varratsz...

Sebgennyesedés műtét, varratszedés után? Mit tudok tenni? (részletek lenn)

Figyelt kérdés
Sziasztok! November végén volt egy vakbélműtétem, előtte elég rendesen legyengültem, így a sebgyógyulásom a műtét után nem volt zökkenőmentes. Sokáig lázas voltam, így az orvos felvágta egy kicsit, és kitisztította. Utána elmúlt a lázam, minden rendben volt, mondták, hogy mindez azért volt, mert elég gyenge az immunrendszerem; megtörtént a varratszedés, satöbbi. Azt mondta nekem a doktor, hogy nyugodtan fürödhetek, mindent csináljak ugyanúgy, mint előtte. Nem áztattam ki a sebet, meg semmi, de mivel mondta, hogy szedjem le a kötést, így hát leszedtem; de éreztem, hogy a ruha azért mindig dörzsöli. Elég csúnya volt, fel is dagadt, majd tegnap éjjel arra keltem, hogy genny folyik belőle. Szinte teljesen lelohadt utána a duzzanat, de azért még mindig jön belőle, viszont az előtte levőhöz képest egyre "szebb" a seb. Azért nem mentem vissza orvoshoz, mert azt mondta, hogy láz esetén kell visszamenni, nekem pedig semmi gondom nem volt, és fogalmam sincs, hogy hogy kéne kinéznie egy gyógyuló sebnek, mert még sosem volt műtétem, egy ujj-elvágás pedig más kategória. Szerdán mindenképpen megyek be a kórházba, mert kell mennem kontrollra, de azért eléggé megijedtem. Olvastam olyanokat, hogy béllel kapcsolatos műtétek után előfordulhat gennyesedés, de érdekelne, hogy mással történt-e ilyen, és ha igen, mit tett/tettek vele az orvosok. Még egy sebfelvágást nagyon nem szeretnék, ez is lassan gyógyult, és ráadásul a sebtisztítás sem tartozott a legkellemesebb élményeim közé... A válaszokat előre is köszönöm!
2009. dec. 13. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
hát, pedig újra ki kell tisztítani. De szerdáig kibírod. Vegyél steril mull-lapot, folyékony betadint, ragtapaszt, kend le betadinnal, fedd le a lappal, ragaszd le. Ha lázad nincs, tényleg nincs nagy gáz, de tartsd lefedve a sebet.
2009. dec. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A sebed azért gennyedzik, mert bizonyára valami méreganyag került bele, de ne ijedj meg, mert a geny azt jelenti , hogy tisztítja saját magát, ezért is ürül ki( vele együtt a szennyeződé is).

Az egyik barátnőmnek nőgyógyászati műtétje volt, és nem akart gyógyulni a sebe, a doki aztmondta felvágja neki mégegyszer, és a 2 centiből csinált volna 5 centit. A barátnőm nem ment bele. Ajánlottam neki a Foreverből ismert Firs-öt, mézet a sebbe és propolisztabit,hogy az immunrendszerét is megerősitse.

A seb nagyon durván elkezdett összehúzodni. A doki pedig aztmondta neki, -Nem tudom mit csinál, de csinálja tovább- :)

Ha kiakarod próbálni a termékeket írj és küldök!

Szép napot!

2009. dec. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, nem gondoltam, hogy valaki fog reagálni, ezért nem néztem korábban. Voltam azóta benn, megmutattam neki, megnyomkodta (de egyébként miután kiírtam a kérdést, utána egy napra rá abbamaradt), és már nem jött semmi, mondta, hogy ilyen előfordul. Szerencsére nem vágta fel újra.


Amúgy köszönöm, ismerem a Forever-ös termékeket, tényleg jók! :)

2009. dec. 17. 16:47
 4/4 elika ***** válasza:
Ritkán találkozom olyan kérdés-kiíróval, aki beszámol, mi hogyan alakult! Örülök, hogy Te ilyen vagy, és annak is, hogy renden vagy már! Beírtam, hogy sebtisztítás, és kb. 4 kérdés között találtam a tiédet, ma/ most.
2010. jún. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!