Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Belém tört fogsor?

Baltaarcúu kérdése:

Belém tört fogsor?

Figyelt kérdés
Ftechnikus vagyok,éppen javítás előtti procedúrákat csináltam és még fertőtlenítés előtt eltört valahogy a fogsor és a kezembe fúródott.A sebet lefertőtlenítettem,ennek ellenére kerülhetett belém valami.HIV.

2014. márc. 13. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Biztosan az egészségügyben dolgozol? Hogyan kerülhetett volna beléd HIV???
2014. márc. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Általános orvosi karon jobban kellett volna figyelni...
2014. márc. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

22:32


Egy fogtechnikus mire figyeljen az orvosin?

2014. márc. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
94%

Tekintettel arra, hogy érdemben nem válaszolt neked senki, majd én megteszem.

De előtte elmondanám az 1-esnek, hogy attól, mert valaki fogtechnikus, még nem jelenti hogy szervesen betekintést nyert a virulógiába és a mikrobiológiába, mellesleg harapás által igen is lehet HIV fertőzésre szert tenni. A nyálban is megtalálható HIV fertőzött embernél a vírus, főleg a fertőződést követő 1-2 hétben, mert ekkor hemzsegnek a vírusok a szervezetben, de az immunválasz csak később, kb 6 hét után jelentkezik átlagban (ekkor van a vérben már megfelelő mennyiségű antitest, ami a HIV ellen termelődik, addig ki sem mutatható egy fertőzés.)

Aki szerint pedig nem figyelt jól a kérdező az Általános Orvosi Karon, annak igaza van, mert egy fogtechnikus NEM is járt orvosira, főleg nem általános orvosi karra... Egy fogorvos lehet fogtechnikus is, de egy fogtechnikus, nem egyenlő a fogorvossal.


A kérdésre válaszolva: Tekintve hogy a HIV vírus a fertőzött embereknél is csak csekély számban van jelen a nyálban. (nem tudom hogy a beteg szájában dolgoztál e, de ha csak technikus vagy akkor nyilván nem, csak megkaptad javításra a fogsort) szóval nem áll fenn a veszély, hogy valami komolyabb vírus bekerült a szervezetedbe. A HIV egyébként is igen érzékeny, egy száraz fogsoron már nincsenek életképes vírusok, hiszen gazda test nélkül nem tudnak élni. Ez igaz minden más vírusra is (persze vannak amelyek betokosodva várják hogy gazdatestet találjanak, de ebbe ne menjünk bele, mert a HIV nem ilyen.) Szóval minimális a kockázat, hogy bármit is elkaptál főleg, hogy lefertőtlenítetted a sebet. De ha mindenképpen biztosra akarsz menni, elmehetsz egy HIV szűrésre egy hónap múlva.

2014. márc. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az utolsónak teljesen igaza van, és nem értem hogy az okoskodóknak miért kellett lepontozni... Aki nem tudja hogy egy Fogtechnikus nem jár az általános orvosi karra, az mit akar itt?
2014. ápr. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!