Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan kezelhetem a feltehetől...

Hogyan kezelhetem a feltehetőleg húgyúti fertőzésemet?

Figyelt kérdés
Normál esetben orvoshoz mennék, de jelenleg éppen külföldön tartózkodom és itt iszonyú drága a vizit és komplikált bejutni az orvoshoz. Ráadásul egy hónapja, otthon már kaptam egy antibiotikum-kúrát, közti vérzés-szerű tűnetek miatt, pár nap után azonban visszatért a kellemetlen érzés. Akkor nőgyógyász is megvizsgált, ultrahang is volt, semmi bajt nem talált. Hát biztos ami biztos, adott antibiotikumot. Most viszont lehet, húgyúti fertőzésem van, sokat járok pisilni és az utolsó pillanatok nagyon fájdalmasak. Amint kinyitnak a boltok, megyek, próbálok segítséget kérni egy gyógyszertárban, addig viszont rengeteget iszom. Mit javasoltok, mit tegyek még? Köszönöm ha segítetek.

2014. márc. 21. 09:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy alhasi fájdalmam van, a vizelés nem csípő, viszont - ahogy írtam - az utolsó pillanatok nagyon fájnak. Pár napja már kicsit furán éreztem magam, úgyhogy a nálam lévő Canesten krémet alkalmaztam, ennyi. Ma éjjel viszont "belobbant" a dolog. Lehet, a Canesten sem ér semmit, mert gombás fertőzésre utaló jelek nincsenek, viszont 10 percenként rohanok a wc-re.
2014. márc. 21. 09:44
 2/6 anonim ***** válasza:
én azt javaslom, menj orvoshoz.
2014. márc. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, mindig az orvos a legjobb megoldás. De nem véletlen, hogy most nem ezzel akarok kezdeni. Egyrészt a múlt hónapi antibiotikumozás nem vezetett sehová, lehet, csak utat nyitott más fertőzéseknek. Másrészt van olyan helyzet, hogy nem tudunk azonnal orvoshoz menni. Vizelet-savasításról meg egyebekről olvastam a neten éjjel (amikor úgysem tudtam aludni), de jó lenne további ötleteket kapni, gyorssegélyként.
2014. márc. 21. 09:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Canesten gombás fertőzésre jó,ha húgyúti fertőzésed van akkor hiába a canesten.

Én sem látok mást mint az orvost. Nem tudom külföldön hol élsz, de Angliában ha dolgozol kint akkor ingyenes az orvosi ellátás. Nem a nőgyógyászhoz kell menni, hanem a körzetihez. Ott elmondod mi a bajod, mi fáj, és ad megfelelő gyógyszert rá.

Házi praktikák azért nem jók, mert te nem vagy orvos, nem biztos, hogy húgyúti fertőzésed van. Az is lehet, hogy petefészek gyulladásod, vagy méhgyulladásod van. Akármi bajod lehet, így nem árt egy doki. Az egészség többet ér mint az, hogy "drága a vizit"

2014. márc. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom Angliában hogy van de itthon a patikában vény nélküli szereket is pl UROGIN lehet kapni(húgyuti fertőzésre)Külföldön lehet más a neve,de hatóanyag alapján kell hogy értsék mit szeretnél(a neten felsorolja a hatóanyagait)
2014. márc. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. márc. 26. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!