Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tapintható nyirokcsomók. Ez...

Tapintható nyirokcsomók. Ez normális?

Figyelt kérdés

Nagyon lefogytam, lehet, hogy csak ezért... Az ágyékomnál mindkét oldalon, és a nyakamon is érzek néhány nyirokcsomót (gondolom az) aprók, borsónál is kisebbek, illetve az ágyékhajlatban a formájuk inkább hosszúkás. Nem fáj, nem vagyok beteg, nem kemények, mozognak (úgy értem ide-oda ugrál ha tapintom)

Olyannyira lefogytam, hogy a hasam nagyon kockás, néhány ér is látszik. Lehet, hogy csak ezért váltak tapinthatóvá?

Van még valakinek, vagy tojjak be, hogy gond van? :S

F/28


2010. jan. 14. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik, hogy nagyon lefogytál, hogy megnyugodjál menjél a háziorvosodhoz, és mutasd meg neki is ezeket a kis csomókat. A vérvétel mindenre fényt deríthet. Ne halogasd.
2010. jan. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A nyakadon a tapintható nyirokcsomó NEM borsónál kisebb, tapintásra inkább dió nagyságú. Ha több kicsit érzel - és tényleg nyirokcsomók, de ezt így nem tudom - akkor valami baj van a nyirokkeringéseddel. Szerintem nem kell betojni, de azért menj el orvoshoz. Nekem is volt ilyenem régen, kiderült, hogy mononukleózis, ami nem annyira súlyos mint amennyire veszélyes, mert legyengíti az immunrendszert, és egy megfázásba belehalhat az ember.


Nem biztos, h neked is ez van, de a nyirokkeringés a test védvonalának szerves része, az immunrendszered fontos eleme, ha ott valami nincs rendben, irány az orvos!!

2010. jan. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, helyesbítek. Szóval szándékosan fogytam le, mert elég túlsúlyos voltam. És mivel nagyon alacsony a testzsírszázalékom, gondoltam a nyirokcsomók ezért váltak kitapinthatóvá.


Dió nagyságú? :S Na olyan még nem volt... ezek ici-picik, 1-2 és alig tapintható. Inkább az ágyékomban könnyű őket kitapintani, 2-2 db mindkét oldalon ugyanott... Ti nem tudjátok kitapintani? A csípőcsonttól pár centire a combhajlat irányában.

2010. jan. 14. 09:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyirokcsomói mindenkinek vannak.Van, akinek kitapintható, van, akinek nem. Én pl. legalább 6 orvossal nézettem meg, ugyanolyanok (sztem), mint neked. Az utolsó orvos megmutatta az övéit is :-S :-D Gondolom, eddig nem tapogattad...

Egyébként van, hogy egy fertőzésben megnő, és örökké akkora is marad, sosem húzódik vissza eredetire.

De inkább nézesd meg orvossal, hogy megnyugodj. Ja, és ne nyomkodd, volt, amelyik nekem pl. attól nőtt, mert állandóan azt néztem, hogy ott van-e...

2010. jan. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a megnyugtatást :D Igazából a nyakamon van egy nagy, még 10 éve fedeztem fel, az pont olyan amit mondtál... reaktív... vagy mi:S Szóval egyszer megnőtt és úgy maradt :) Szerintem ezek is már megvoltak régen, csak most, hogy lefogytam (30kg) sokkal könnyebben érzem őket... Köszi még egyszer!
2010. jan. 14. 13:11
 6/8 anonim ***** válasza:
A lágyéki nyirokcsomók sovány egyéneken kitapinthatók. Ez így volt benne az anatómia könyvemben. Én is ki tudom tapintani:) Ne aggódj, semmi bajod:)
2010. jan. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2010. jan. 14. 13:43
 8/8 anonim válasza:
nekem is a nyakamon voltak nyirokcsomók elől hátul és mentem kórházba és azt mondták hogy a macskakarmolástól van.:P
2010. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!