Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A joghurt/kefír tudja helyette...

A joghurt/kefír tudja helyettesíteni a probiotikumot? Probiotikumból melyik vált be a legjobban?

Figyelt kérdés

Egészségesen étkezek, már amennyire tudok lisztérzékenyként (szigorúan betartom a diétát), sok folyadékot iszok (amik sajnos nagyon gyorsan átmennek rajtam már kiskorom óta /értsd: pár perc után már ki is pisilem/) az emésztésem katasztrofális évek óta, bocs de leírom, vagy bogyós és kemény -vérzéssel kísért. Ez mostanában ritkábban. Vagy pedig ragacsos, de annyira hogy a wc-ben van hogy megakad és alig megy le a vízzel. Persze ekkor kell vagy fél tekercs wc papír is. + Puffadás stb.


Probiotikumból sokáig a lacto7-ent szedtem kb évente 1-3 dobozzal, valami finn cucc volt, gondoltam akkor biztos jó ha engedélyt kap hogy itt forgalmazzák, ráadásul 7 tejsavbaktérium fajta volt benne. Nemrég kiderült kamu az egész, vagy nem emlékszem már pontosan.


Szóval, a kérdés adott, hogyan tegyem rendbe magam? Kefír/joghurt helyettesítené a pro/prebiotikumokat? Ha nem, akkor melyik lenne a jobb probiotikumból.



2015. jún. 24. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, én mindig azt eszem, natur probiotikumos joghurtot, naponta egyet.
2015. jún. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
probiotikus joghurt = élőflórás? A kefírek joghurtok többnyire mind élőflórásak. De ezekben hány fajta a "jó" baktérium?
2015. jún. 24. 17:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobbak, mint a mesterséges probiotikumok, mert jobb a felszívódásuk. A legjobb a házitejből készített kefir (gasztroenterológus ajánlotta)
2015. jún. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kontrollra jársz és negatív? Érdemes lenne gasztrón segítséget kérned, mert lehet, hogy más bélrendszeri betegség is áll a háttérben. Az, hogy lisztérzékeny vagy, ha diétázol, nem lehet oka a puffadásnak és a széklet problémáknak.

Nem lehet, hogy tejérzékeny vagy?

2015. jún. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy átlag napon mit eszel? Nem fogyasztasz esetleg gm búzakeményítős dolgokat?
2015. jún. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kontrollon minden rendben, tehát a gyomortükrözésnél nincs probléma, látszik a folyamatos javulás. Más fajta tükrözésen még nem voltam, pedig lehet kellene, ezt géppel nem lehet valahogy megoldani, csak az a kellemetlen fajtája van? Biztosan nem eszem semmi gluténtartalmút. leginkább tésztát (pasta doro) puffasztott kukorica kenyeret (dexi) rizs, krumpli....
2015. jún. 25. 16:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Jutavit Probiotik Plusz tett rendbe.
2015. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Pont ezt vettem meg pár napja, mivel elég jó árban van....sőt gyanúsan jó az 1200-1300ft 30 szemért. Hátha.
2015. júl. 7. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!